Mobil

Huawei Nova 5i Özellikleri Paylaşıldı

Huawei Nova 5i akıllı telefonları için özellikelr ortaya çıktı. Huawei Nova 5i nasıl bir telefon olacak? Telefonun fiyatı belli mi?

Şu sıralar Google ile yaşadığı kara liste sıkıntısıyla gündeme gelen Huawei, bir yandan Google yaptırımlarına karşı adımlar atarken bir yandan ise yeni akıllı telefon modelleri geliştirmeye devam ediyor. Markanın son olarak Huawei Nova 5i akıllı telefonları üzerinde çalıştığı açıklandı. Yeni modelin nasıl özelliklere sahip olacağı ise performans testi sonuçlarında gözüktü.

Huawei Nova 5i Nasıl Bir Akıllı Telefon Olacak?

Giriş seviyesi akıllı telefonlardan biraz daha iyi bir model olması beklenen yeni akıllı telefonların, P20 Lite modelinde yer alan özelliklere benzer özelliklere sahip olması bekleniyor.

Telefonların içerisinde yer alacak olan işlemci modellerinin ise Kirin 710 modeli olması bekleniyor. Orta segment için dikkat çeken işlemciler, beraberinde 4 GB RAM bellek miktarıyla beraber gelecek. İşlemcilerin yanında 4 GB RAM bellek miktarının gelmesine ek olarak 128 GB depolama alanının sunulduğunu da görmek mümkün olacak.

Bunların dışında yeni akıllı telefonların 10W değerinde hızlı şarj desteğine sahip olması da beklentiler arasında. Hem kablosuz şarj desteği hem de hızlı şarj desteği bulunacak olan Huawei Nova 5i modelinin 5.84 inçlik ekranı Full HD+ çözünürlük değeri sunacak.

Huawei Nova 5i

24 MP değerinde ana arka kamerası ve 16 MP değerinde ikinci arka kamerası bulunacak olan akıllı telefonların bir de 2 MP değerinde derinlik kamerasının bulunması beklentisi var. Her üç kameranın da Leica lenslerine sahip olması olası gibi gözüküyor.

Telefonların fiyatı konusunda ve ne zaman tanıtılacağı konusunda bir bilgi yok ancak Huawei Nova 5i modelinin bu özelliklerle beraber uygun fiyatlı bir seri olarak gelmesi beklenmekte. Telefon konusunda yeni detaylar paylaşıldığı zaman ya da tanıtım yapıldığı zaman, özellikleri daha net görme şansını elde edeceğiz. Özellikle fiyat merakla bekleniyor.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı