Mobil

Huawei Nova 5 Tasarımı Ortaya Çıktı

Huawei Nova 5 modeli için beklenen tasarım detayları ortaya çıktı. Huawei Nova 5 nasıl bir akıllı telefon olacak?

Akıllı telefon dünyasının en çok aranan markalarından biri haline gelen Huawei, son yıllarda yeni bir çok akıllı telefon tanıtımı gerçekleştirdi. Markanın yeni akıllı telefon modelleri arasında yer alması beklenen modellerden birisi de Huawei Nova 5 akıllı telefonları oldu.

Gerek tasarım kısmında gerekse de teknik özellikler kısmında uygun fiyatlı bir seri olması beklenen yeni akıllı telefonların nasıl bir model olacağı konusunda da önemli bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Son olarak telefonların tasarımı ortaya çıktı.

Huawei Nova 5 Nasıl Bir Tasarımla Gelecek?

Yeni akıllı telefonlar tasarım kısmında yenilikçi nesilleri yansıtan modeller olacak. Arka kapak kısmında üçlü kamera kurulumu ile fark yaratması beklenen akıllı telefonun, kameraların hemen yanında ise tek tonlu bir flaş ışığına yer verdiğini görmek mümkün olacak. Bunun dışında alt kısımda yer alan çerçeve bölümünde bir hoparlör bulundurduğunu göreceğiz.

Yine kulaklık girişine de yer verilecek olan akıllı telefonun bağlantı portuna yer vereceğini ve USB Type C girişini de kullanacağını ekleyelim. Yeni akıllı telefonların üst üste sıralı olan 3 arka kamerası dışında bir değişiklik ya da tasarım artısı sunması ise beklenmiyor.

Henüz ekran tasarımının nasıl olacağı konusunda bir detay yok ancak telefonların ekran tasarımı kısmında da su damlası çentik alanı sunması bekleniyor.

Huawei Nova 5

Diğer modellerde olduğu gibi su damlası çentik alanı kullanımının devam ettiğini göreceğimiz akıllı telefonun başka ne gibi artılar sunacağı ise bilinmiyor. Bu arada çentik alanı beklentisinde olduğu gibi bir de ekrana gömülü kamera beklentisi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Çentik alanından hariç olarak ekrana gömülü olarak kamerayla da gelebilecek bir akıllı telefon söz konusu. Fakat bu yerleşimin nasıl olacağını da bilemiyoruz. Şu an için sadece söz konusu akıllı telefonların tasarımları konusunda bu detaylar ortaya çıktı.

Telefonun teknik özellikleriyle ilgili bilgiler ortaya çıkacak olursa, bu bilgileri paylaşacağız. Huawei Nova 5 için henüz bir fiyat beklentisi de bulunmuyor.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı