Mobil
Trend

Huawei Mate X2 Kullanıcılarla Buluşuyor

Çin’in en önemli teknoloji şirketlerinden birisi olan Huawei, Şubat ayında katlanabilir telefonu Mate X’in tanıtımını yapmış ancak bu cihazı çok kısıtlı bir bölgede kullanıcılarla buluşturmuştu. Şirketin ilk katlanabilir telefondaki hataları telafi etmek için hazırlık yaptığı ve 2020 yılını beklediği ifade ediliyor.

Bilindiği üzere Huawei 2019’un Şubat ayında ilk katlanabilir telefonu Mate X’i kullanıcılara sunmuş ancak bazı problemlerden dolayı dünya genelinde satışa açmamıştı. Çinli teknoloji devinin 2020 yılında hatasını telafi etmek ve kullanıcılardan tam not almak için iki yeni katlanabilir telefon hazırladığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre bu telefonlar Huawei Mate Xs ve Mate X2 olacak.

İşte Huawei Mate X2 Özellikleri

Huawei’nin katlanabilir telefon teknolojisinde Mate X2 ile söz sahibi olması bekleniyor. Şirket kanadından sızan bilgilere göre cihaz, Kirin 1000 serisi işlemciden güç alacak. Ayrıca Mate X2’nin tasarımı Koreli teknoloji şirketi Samsung’un Galaxy Fold cihazına benzer olacak.

İçe doğru katlanacağı ifade edilen ve kullanıcılara ciddi şekilde kolaylık sağlayacak Huawei Mate X2’nin ekran büyüklüğü de tahminen 6.5 inç ile 6.9 inç arasında olacak.

Telefonun daha az yer kaplayacağı ve aynı zamanda cebe kolay sığacağı ifade ediliyor.

Huawei Mate X2 Çıkış Tarihi 2020

Huawei’nin Mate X2 için son hazırlıklarını yaptığı ve yüksek ihtimalle IFA 2020’de telefonu tanıtacağı belirtiliyor. Ancak şirketin geliştirmelere göre bu süreyi daha da ileriye atabileceği aktarılmakta.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı