Mobil

Huawei Mate X 5G Satışa Çıktığı An Tükendi

Huawei Mate X 5G akıllı telefonlarının stokları tükendi. İkinci kez stokların yenileneceği belirtildi.

Katlanabilir akıllı telefon modelleri arasında ilk serilerden biri olarak ünlenen Huawei Mate X 5G akıllı telefon modelleri, tanıtımının ardından bir türlü satışa çıkmamıştı. Uzun süre çıkışı yapılmayan yeni akıllı telefon modellerinin beklenen satış tarihi de geçen günlerde açıklanmıştı. İlk olarak Çin genelinde satışa çıkacağı açıklanan telefonların, bugün satışlarının açılmasıyla beraber beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Çok kısa bir süre içerisinde telefonların satışlarının tamamlandığı duyuruldu. Yani söz konusu akıllı telefonlar satışa çıktığı zaman, direkt olarak tükendi. Stokların tükenmesinin ardından satışlar bir kez daha durduruldu.

Huawei Mate X 5G Yeniden Satışa Çıkacak

Telefonların satışa çıktığı an tükenmesiyle beraber markadan da açıklama gecikmedi. Beklediklerinden daha fazla ilgi gördüğünü açıklayan marka, yeni akıllı telefonlarını bir kez daha satışa çıkaracak.

Huawei Mate X 5G

Bu kez markanın 22 Kasım tarihinde stok yenilemesi yapacağı ve satışları yeniden açacağı duyuruldu. Huawei Mate X 5G akıllı telefonlarının ikinci parti satışlarında kaç adet üretim yapılacağı konusunda ise herhangi bir bilgi yok. İlk etapta telefonların sınırlı sayıda üretileceği düşünülüyordu.

Fakat ilginin beklenenin üzerinde olması, stokların yenilenmesine neden oldu. Aynı şekilde ilgi görmesi durumunda bir kez daha stok yenilemesi yapılabilir. Bu da Huawei Mate X 5G modelinin daha yüksek sayıda üretime girebileceğini gösteriyor.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı