Haberler
Trend

Huawei Mate 30 Pro Satış Rakamları Belli Oldu

ABD ambargosuyla mücadele eden ve bu sırada satış rakamlarını yükseltmeyi başaran Huawei’ye bir sevindirici haber de Mate 30 Pro’dan geldi.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından alınan ambargo kararı sonucunda zor günler yaşayan ve kendi servis sistemini kuran Huawei’ye art arda olumlu haberler gelmeye devam ediyor. Google’ın mobil servislerini kullanamayan Mate 30 Pro’nun satış rakamları beli olurken, üreticilerin hedeflerin üzerine çıktıkları için sevinçli oldukları kaydedildi. 

Huawei Mate 30 Pro Satış Rakamlarıyla Yüzleri Güldürdü

Çinli telefon üreticisi Huawei’nin art arda tanıttığı Mate 30 ve Mate 30 Pro modelleri, ABD ambargosuna rağmen satış rakamlarını arttırmaya devam ediyor. Avrupa pazarında da piyasaya çıkan modeller, şirketin indirim kampanyasıyla satış rekorları kırdı. 

5G teknolojisine yatırım yapan ve bu yatırımın da karşılığını almayı planlayan Huawei, Mate 30 ve Mate 30 Pro satış rakamlarını ilan etti. Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre dünya pazarında toplamda 12 milyon Mate 30 kullanıcıyla buluştu. Ayrıca Huawei yöneticisi Richard Yu, serinin 30 milyon rakamını aşmasını beklediklerini söyledi. 

Google servislerini kullanamamasına rağmen bu satış rakamlarına ulaşan Mate 30 ve Mate 30 Pro’da Huawei’nin kısa vadeli hedefi 20 milyon satış gerçekleştirmek. 

Şirketin ABD yaptırımlarına rağmen büyümeye devam ettiği ve sektörde çok daha sağlam bir yer edinmek için çalışmalarını sürdürdüğü gelen haberler arasında. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı