Mobil

Huawei Mate 30 Pro için İlk Video

Huawei Mate 30 Pro modeli için yeni video yayınlandı. İşte ilk konsept videosu ve yeni detaylar.

Huawei P30 akıllı telefonları için tanıtım yapıldı. Kirin 980 işlemcilerini kullanan son amiral gemisi model olmasını beklediğimiz Huawei P30 akıllı telefonlarının tanıtılmasının ardından bu kez Huawei Mate 30 serisi gündemde. Yeni işlemcileri de beraberinde getirecek olan serinin üst segment modelinin ise Huawei Mate 30 Pro olması bekleniyor.

Özellikleriyle dikkat çekeceğini düşündüğümüz Huawei Mate 30 Pro akıllı telefonları için çok fazla bilgi yok ancak yavaş yavaş konsept çalışmaları da ortaya çıkmaya başladı. Son olarak taslak çizimlerine göre hazırlandığı belirtilen yeni konsept videoları yayınlandı.

Huawei Mate 30 Pro Nasıl Bir Tasarımla Gelecek?

Telefon için yayınlandığı iddia edilen taslak görsellerine göre hazırlandığı iddia edilen Huawei Mate 30 Pro konsept çalışması, beklenen tasarımı ortaya çıkarmış durumda. Buna göre yeni akıllı telefonların ekran üzerinde kamera sistemi bulunacak.

Samsung’un akıllı telefonlarında olduğu gibi ekranın üzerinde yer alacak kamera bölümü, tam ekran tasarımının sunulmasını sağlayacak. Bu sayede tamamen çerçevesiz akıllı telefonlar görebileceğiz. 6.3 inç gibi bir ekran boyutunda sahip olacağı iddia edilen modelin, Gorilla Glass 6 camlarını kullanacağı ve ekstra koruma sunacağı da yine gelen bilgiler arasında.

Konsept videosunda dikkat çeken başka bir detayın da kameralar olduğunu ekleyelim. Buna göre yeni serinin 5 arka kamerası bulunacak. Daha önce piyasaya sürülen Mate 20 Pro modelinde yer alan kare şeklinde kameradan farklı olarak bu seride yan yana sıralanmış olan kameraları görmek mümkün olacak.

Konsept videosuna göre 5 kamerada yan yana sıralanacak ve kameraların hemen yanında da bir flaş ışığı bulunacak. Köşeden köşeye kadar uzanan bir kamera sistemi göreceğiz.

Konsept videosunda tasarım bölümünün dışında önemli bir detaya daha yer verdiğini de ekleyelim. Buna göre telefonun içerisinde Kirin 990 işlemcilerinin kullanılacağı belirtiliyor. Şimdiye kadar beklenti Kirin 985 işlemcilerinin gelmesi bekleniyordu. Fakat konsept videosuyla beraber Kirin 990 işlemcilerinin yeniden gündeme geldiğini söylemek gerekiyor. Daha fazla bilgi almak için yeni sızıntıları beklemek gerekiyor.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı