HaberlerMobil

Huawei Mate 30 Önemli Bir Yenilikle Geliyor

Huawei Mate 30 akıllı telefonları için sürpriz bir haber var. Mate 30 marka için bir ilki sunacak!

Huawei, P30 akıllı telefonlarında daha çok kamera üzerinde çalışmalar yaptığını ortaya koydu. Söz konusu akıllı telefonların kameralarına özel bazı artılar eklendiğini ve donanımlarının güçlendiğini gördük. Bir sonraki amiral gemisi modeli olarak gelecek olan Huawei Mate 30 modelinde ise bambaşka artıları olacağı ortaya çıktı.

Huawei Mate 30 5G Destekli Olacak

Hem Huawei CEO’su hem de tedarikçi raporlarına göre markanın bu modellerde farklı planları ortaya çıkacak. İlk olarak yeni akıllı telefonların teknik kısmı öne çıkaracağını göreceğiz. Kirin 980 işlemcileri değişecek.

İlk etapta yenilenmiş işlemciler olarak sunulması beklenen Kirin 985 işlemcilerinin duyurulacağından söz edilmişti. Fakat sonrasında bu modelin değişeceği ve Kirin 990 işlemcilerine geçiş yapılacağı iddia edildi.

Her iki ihtimali de değerlendirdiğimiz zaman, işlemci modellerinde yeniliklerin yapılacağını görebiliyoruz. Özellikle Kirin 990 işlemcilerine geçilmesi, yeni üretim teknolojisinin sunulması ya da 7 nm üretim teknolojisinin güncellendiğini görebiliriz. Her ihtimalde de çok iddialı seriler göreceğimiz kesin gibi duruyor.

Huawei Mate 30

İşlemci kısmında yapılan değişikliklerin en büyük artısı ise 5G desteği olacak. Markanın bu kez 5G desteğine sahip akıllı telefonlar sunacağı açıklandı. 5G destekli akıllı telefonların nasıl bir artı sunacağı tartışılmaz. Huawei için 5G destekli ilk modellerde Mate 30 modelleri olmuş olacak. Amiral gemisi akıllı telefonlarının 5G teknolojisini ne derece avantaja dönüştüreceğini de zaman gösterecek.

Burada Huawei P30 modellerini tercih eden kullanıcıların da bir serzenişi olacaktır. Öyle ki iki telefon arasında çok fazla zaman farkı yok. Bu nedenle P30 modellerinde de 5G desteği sunulması beklenen bir durumdu. Markanın mevcut teknolojilerinde 5G altyapısının hazır olduğu söyleniyor.

P30 modelinde söz konusu teknolojinin kullanılmamasının nedeni ise operatörlerin henüz buna alışmamış olması. Huawei henüz altyapının yeterli olmadığını düşünüyor ve bu nedenle de söz konusu teknoloji P30 modellerine eklenmedi. En azından yapılan açıklamalar bunu işaret ediyor. Mate serisinde kullanılacak olan teknolojinin ne kadar başarılı olacağını ise zaman gösterecek.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı