Mobil

Huawei Mate 30 Ne Zaman Türkiye’ye Geliyor?

Huawei Mate 30 telefonlarının Türkiye'de satışı başlıyor.

Huawei, geçtiğimiz aylarda alınan ABD kararının ardından zor zamanlar geçirdi. Firmanın satışları çok etkilenmiyor gibi gözükse de akıllı telefon satışlarında tam olarak istenen verim elde edilemedi. Bunun üzerine Huawei kendi önlemlerini de almaya başladı. Firma genelde Çin içerisinde satışlarını arttırmaya başladı.

Çin genelinde satışların artmasının sonrasında, genel satış rakamlarının artmaya devam edeceği belirtildi. Google servislerini kullanamayan ilk telefon Huawei Mate 30 modeli için de aynı durum geçerli oldu. Huawei Mate 30 Google servislerinden mahrum kaldı. Buna rağmen telefonların Avrupa pazarında satışa çıktığını gördük. Şimdi ise telefonların Türkiye’de satılması söz konusu olacak.

Huawei Mate 30 Türkiye’ye Geliyor

Telefonların satışı için çok uzun bir süre beklemek gerekemeyecek. Daha önce yapılan açıklamalara göre telefon Ocak 2020 tarihinde ülkemizde de satılmaya başlayacak. Ocak ayında satışların başladığını göreceğiz ancak kesin olarak çıkış tarihi belli değil.

Huawei Mate 30

Bunun yanında şimdilik fiyat konusunda da kesin bilgiler paylaşılmadı. Ocak 2020 tarihinde satışa çıkacak olan akıllı telefonların kendisine göre dezavantajları da olacak. İlk bilmeniz gereken detay şu ki telefonların içerisinde Google servisleri olmayacak.

Google servisleri yerine telefonda bazı alternatifler bulunacak. Telefonlar için sunulacak olan alternatif servislerin hangileri olacağı konusunda ise bazı bilgiler ortaya çıktı. Huawei’nin alternatif olarak düşündüğü servisleri buradan öğrenebilirsiniz. Huawei Mate 30 modelinde de bu yönde bir düzenleme göreceğiz.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı