Mobil

Huawei Mate 30 Lite Özellikleri Ortaya Çıktı

Huawei Mate 30 Lite akıllı telefonlarının tasarım detayları ve teknik özellikleri ortaya çıktı. Huawei Mate 30 Lite modelinde neler sunulacak?

Bir yandan yeni işletim sistemini geliştirmek için çalışmalar yapan Huawei, bir diğer yandan ise mevcut akıllı telefon modellerini yenilemeye devam ediyor. Markanın yeni akıllı telefon modellerinden birisi de Huawei Mate 30 Lite modeli olacak.

Kısa bir süre sonra yeni amiral gemisi modelleriyle beraber tanıtılması beklenen Huawei Mate 30 Lite akıllı telefonlarının, özellikleri de ortaya çıkmış durumda. Yeni modelin tasarımının ne olacağı ve telefonun teknik detaylarında nasıl özelliklere yer verileceğine bakalım.

Huawei Mate 30 Lite Özellikleri Neler?

Söz konusu akıllı telefon modelinde 12 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 710 serisi işlemcilere yer verilecek. 2.2 GHz hız değerine sahip olduğunu bildiğimiz işlemcilerle beraber gelen grafik biriminin de ARM Mali G5 GPU olduğunu görmek mümkün olacak.

Ekran kısmında ise 6.21 inçlik bir panel kullanılacak. Geniş ekran panelinin beraberinde su damlası çentik alanının sunulduğunu ve ekranın genel olarak daha geniş bir kullanım alanıyla dikkat çektiğini görmek mümkün olacak.

Huawei Mate 30 Lite

Tüm bu özellikler bir yana, kamera kısmında üçlü arka kameraya geçiş yapılacak. Bir önceki model olan Huawei Mate 20 Lite serisinde çift arka kamera kullanılmıştı. Bu modelde ise üç arka kamera kullanılacak.

Üst üste sıralı olan 3 arka kameranın yer alacağı telefonda 24 MP + 16 MP +2 MP değerinde kameralar kullanıldığını görmek mümkün olacak.

6 GB RAM bellek miktarı ve 128 GB depolama alanına da sahip olan akıllı telefonların, fiyat kısmında nasıl bir aralık sunduğunu görmek mümkün olmadı. Henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. Sızıntılarda da fiyat konusunda bir detay yok. Detaylar geldiği zaman aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı