Mobil

Huawei Mate 30 için İlk Söylentiler Başladı

Huawei Mate 30 akıllı telefonları için ilk detaylar gelmeye başladı. Huawei Mate 30 neler sunacak?

Huawei, merakla beklenen P30 modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. İşlemci kısmında önemli bir değişiklik yapmayan markanın yeni amiral gemisinin sonrasında bir başka model olan Huawei Mate 30 akıllı telefonları da gündeme gelmeye başladı.

Bu kez yeni akıllı telefonların nasıl bir teknik donanıma sahip olacağı konusunda ilk bilgiler paylaşılmış durumda. Buna göre çok iddialı serilerin geleceği düşünülüyor.

Huawei Mate 30 Nasıl Bir Akıllı Telefon Olacak?

Gelen ilk bilgilere göre Huawei Mate 30 akıllı telefonları beklenenden çok daha iddialı olacak. Telefonların teknik özellikleri konusunda çok fazla açıklama yok ancak markanın bu model için Kirin 985 işlemcilerime geçiş yapacağından söz ediliyor. Yeni nesil işlemcilerin 7 nm üretim sürecinde olacağı fakat bu kez yeni bir stille karşımıza çıkacağı bilgisi var.

Yeni işlemcilerin güç tasarrufu ile öne çıkacağı da başka bir detay. Biraz daha yüksek performans verirken biraz daha az güç tüketen bir akıllı telefon söz konusu olacak. Huawei Mate 30 modelinin teknik kısmında daha ne gibi özellikler sunacağı konusunda bir bilgi yok.

Huawei Mate 30

Zaten telefonların tanıtımı için 5-6 ay gibi bir süre var. Yani diğer teknik özelliklerin netlik kazanması için henüz erken olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle söz konusu akıllı telefonların detayları için bir süre daha beklemek gerekiyor.

Tasarım ve kamera kısmında da nasıl sürprizler yapılacağı konusunda net bir bilgi elde etmek mümkün değil. Bunlar için yeni detaylar geldiği zaman sitemizde yer vereceğiz. Muhtemelen Kirin 985 işlemcileri daha erken tanıtılacak. İşlemcileri teknik özellikleri açıklandığı zaman, nasıl bir telefon bekleyeceğimizi daha net göreceğiz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı