Mobil

Huawei Mate 20 X 5G Ortaya Çıktı

Huawei Mate 20 X 5G akıllı telefonları için video ortaya çıktı. İşte o video ve tüm detaylar.

Yeni akıllı telefonların iddialı temsilcilerinden biri olan Huawei, Mate modeli için özel bir seri sunmaya hazırlanıyor. Markanın Mate serisine ekleyeceği özel versiyonun Huawei Mate 20 X 5G adıyla karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Merakla beklenen yeni model için tanıtımın hemen öncesinde önemli detayların ortaya çıktığını belirtelim.

Huawei Mate 20 X 5G Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Akıllı telefonlar için iddialı modelin tasarım kısmında ana Mate 20 Pro modeline benzeyeceğini görülüyor. Tasarım kısmında en önemli değişiklik, telefonun arka kısmına eklenecek olan parmak izi sensörü gibi gözüküyor. Parmak 3’lü kara şeklinde kamera alanının hemen altında parmak izi sensörlerine yer verilmiş durumda. Bunun dışında tasarımın aynı kalmasını bekliyoruz.

Huawei Mate 20 X 5G modelinin teknik özellikler kısmında ise çok daha iddialı bir akıllı telefon olacağını söyleyebiliriz. Bu modelin içerisinde Kirin 980 işlemcileri yer almaya devam edecek. Son amiral gemisi akıllı telefon modellerinde de kullanılan Kirin 980 işlemcileri yerini korurken, RAM bellek kısmında ise 8 GB RAM bellek miktarına yer verilecek.

256 GB depolama alanı bulunan akıllı telefonun Balong 5000 modemlerine sahip olduğu görülecek. Bu modemlerle beraber 5G desteği de sunulmuş olacak. Zaten modelin en önemli özellikleri kısmında da en çok dikkat çeken kısım burası olacak.

Ekran kısmında ise yeni akıllı telefon modelinin 7.2 inçlik bir panel kullandığını görmek mümkün olacak. OLED ekran panellerine sahip olan akıllı telefonların 40W hızlı şarj desteği, 4200 mAh değerinde bataryaları gibi artılarla beraber çok kısa bir süre içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Henüz bu modelle ilgili fiyat farkı kısmında detaylar belli değil. Muhtemelen fiyat farkının Pro modeline göre dikkat çekici bir düzeyde olmasını bekliyoruz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı