Mobil

Huawei Mate 20 ve P30 Satış Rakamları Açıklandı

Huawei Mate 20 ve P30 modellerinin satış rakamları açıklandı.

ABD tarafından kara listeye alınması, Huawei markasının bundan sonraki süreçte satış sıkıntısı yaşamasına neden olacak şeklinde bir düşünce vardı. Markanın Google servislerinden ve ABD uygulamalarından mahrum kalacak olması, yeni akıllı telefonlarının satışlarını etkileyecek önemli bir etken olarak görülüyordu.

Bu yönde yeni akıllı telefon modelleri için satış rakamlarının düşmesi beklenen markanın, açıkladığı son satış rakamları ise durumun böyle olmadığını gösteriyor. Son olarak Huawei Mate 20 ve P30 modelleri için satış rakamları açıklandı. Mate 30 satışları için önemli bir ipucu verecek olan Huawei Mate 20 ve P30 satış rakamlarına bakalım.

Huawei Mate 20 ve P30 Satışları

Yeni seri akıllı telefonlar içerisinde ilk olarak Huawei Mate 20 modelleri için satış rakamları açıklandı. 6 Kasım tarihinde başlayan satışların bu sene 31 Ekim tarihine kadar 17 milyon adet olduğu belirtildi. Mate 20 akıllı telefon modellerinde bu şekilde bir satış rakamı elde edilmişken, aynı durumun P30 akıllı telefonları için de geçerli olduğunu görüyoruz.

Huawei Mate 20 ve P30

P30 akıllı telefonlarının satışları ise aynı dönemde 20 milyon olarak açıklanmıştı. Eylül ayında açıklanan rakamlar ise Mate 20 modeli için 16 milyon, P30 modeli için ise 17 milyon olarak kalmıştı. İki serinin satışları da yüksek seyrediyor gibi gözüküyor.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı