Haberler

Huawei İşletim Sistemi için Açıklama Geldi

Huawei işletim sistemi için beklenen açıklamalar gelmeye başladı. Huawei işletim sisteminin ne zmaan yayınlanacağı belli mi?

Android işletim sistemi kullanan en iddialı markalardan biri olan Huawei, kısa süre önce çok ciddi bir sorun ile gündeme gelmiş ve markanın geleceği tehlike altına girmişti. Amerika ile Çin arasında yaşanan kriz sonrasında, birçok marka Huawei için karar liste açıklaması yapmıştı.

Diğer markalar bir yana ancak Google’ın böyle bir karar alması, markanın bir hayli sıkıntılı bir zaman geçirmesine neden oldu. Android işletim sistemi için de desteğin kesilmesine neden olan kararların hemen ardından Huawei harekete geçti. Marka ilk olarak kendi işletim sistemini geliştireceği konusunda kararlar açıklamıştı.

Huawei İşletim Sistemi Ne Zaman Gelecek?

Yeni işletim sistemi için açıklamaların yapılmasının hemen ardından, geliştirme sürecinin ne zaman son bulacağı merak edilmeye başlandı. Bu konuda resmi açıklama ise bir türlü yapılmadı. Yeni işletim sisteminin ne zaman tanıtılacağı merakla beklenirken, dün bu konuda bazı iddialar ortaya atılmıştı.

Yeni işletim sisteminin Haziran ayında kullanıma açılacağı konusunda bilgiler verilmişti. Fakat bu konuda paylaşılan bilgiler için kesin kanıtlar sunulamamıştı.

Huawei

Sadece HuaweiOS için Haziran ayını beklemek gerektiği konusunda detaylar paylaşıldı. TechRadar tarafından yapılan haber sonrasında yeni işletim sistemi için beklentiler yoğunlaşmaya başladı.

Fakat bu haberlerin hemen ardından yeni işletim sisteminin Haziran ayında çıkış yapmayacağı konusunda bilgiler ortaya çıktı. Bu kez Android Authority sitesi tarafından yapılan açıklamalarda, yeni işletim sisteminin Haziran ayına yetişmesinin pek mümkün olmadığı yönünde bilgiler verildi.

Hatta yeni işletim sisteminin ne zaman yayınlanacağının belli olmadığı ve en az sürenin birkaç ay olduğu yönünde de bilgiler verildi. Bu konuda kesin açıklamalar yapmayan firmanın ne zaman bir açıklama yapacağı ise bilinmiyor.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı