Haberler

Huawei için Yapılan Başvurular Kabul Edilmedi

Huawei için başvuru yapan ABD'li firmaların başvuruları ret aldı.

ABD ile kriz yaşayan markalarda ilk sırada yer alan Huawei, yeni akıllı telefonları için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Markanın bir yandan yeni akıllı telefon modellerini piyasaya sürme hazırlıkları devam ederken, bir yandan ise ABD ile yaşanan kriz aşılmaya çalışılıyor. Fakat görünen o ki Huawei’nin işi sanıldığı kadar kolay değil.

Huawei Başvuruları Kabul Edilmiyor

Son gelen bilgilere göre ABD’li firmaların Huawei ile iş birliği yapması için, firmaların ABD’den lisans izni alması gerekiyor. Belki buraya kadar bir sıkıntı yok ancak sorun bundan sonra ortaya çıkıyor. Elde edilen bilgilere göre firmaların yaptıkları başvuruların kabul görmediği açıklandı.

130 firmanın ticari izin almak için ABD Ticaret Bakanlığı üzerinde yaptığı başvuruların kabul olmadığı açıklandı. Tam olarak Trump’ın ne istediği ve neden böyle bir ambargo uyguladığı bilinmediği için firmaların onay sürecini geçemediği açıklandı.

Huawei

Başvuru yapılan 130 firmanın da ret yemesi, Huawei için tehlike çanlarının çalınması demek oluyor. Aslında markanın Qualcomm ve Intel gibi devler ile anlaşmaları bulunuyor ancak böyle devam edecek olursa, sadece akıllı telefonlar için değil diğer teknoloji ürünleri için de bir sıkıntı yaşanacak gibi duruyor.

Sıkıntılı dönemde Huawei’nin nasıl bir adım atacağı konusunda ise net bilgiler yok. Markanın bundan sonraki süreçte öne çıkmak adına, kapsamlı bir çalışma yapması gerekiyor. Özellikle Android konusunda.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı