Haberler

Huawei HarmonyOS için Önemli Açıklamalar Yapacak

Huawei HarmonyOS işletim sistemi hakkında belirlediği planları açıklıyor.

ABD ile sorunlar yaşadığı bilinen Huawei, kara listeye girmesinin ardından Android ve Google servislerinin kullanımında sorunlar yaşamıştı. Mobil devin işletim sistemi konusunda Android işletim sistemini kullanmada sorunlar yaşaması ve yeni akıllı telefonlarında Android işletim sistemini lisansız olarak kullanması sonrasında Huawei’nin alternatifler üzerinde çalışmaya başladığı biliniyor. Markanın bu alanda ilk alternatifi ise HarmonyOS işletim sistemi oldu.

Kısa bir süre öncesinde duyurusu yapılan Huawei HarmonyOS işletim sisteminin akıllı telefonlarda kullanılıp kullanılmayacağı konusunda ise net bir bilgi paylaşımı yapılamamıştı. Şimdi ise bu konuda merak edilen detayların açıklanacağı ortaya çıktı.

Huawei HarmonyOS Kullanılacak Mı?

Söz konusu işletim sisteminin akıllı telefonlarda kullanılıp kullanılmayacağı konusu hala soru işareti olarak duruyor. Çinli akıllı telefon devinin ise sonunda bu konuda yeni bir karar açıklayacağı ortaya çıktı. Elde edilen bilgilere göre söz konusu işletim sistemi için yarın bir açıklama yapılacak.

Huawei HarmonyOS

Yarın yapılacak olan açıklama sonrasında Huawei HarmonyOS serisinin akıllı telefonlarda kullanılıp kullanılmayacağı, telefonlarda kullanımı yapılacaksa da bunun ne şekilde olacağı gibi detaylar elde edilecek.

Huawei HarmonyOS serisinin kullanım durumu hakkında bilgilerin açıklanması, bundan sonraki süreçte markanın Android işletim sistemine nasıl bakacağı konusunu da ortaya çıkaracak. Teknoloji dünyasında dengelerin değişeceği kesim. Yarın detayların açıklanmasının ardından konu hakkında bilgileri paylaşacağız.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı