Mobil

Huawei EMUI 10 için Kullanıcı Sayıları Açıklandı

Huawei EMUI 10 kullanım oranları açıklandı. Rakamlar şaşırtıcı.

Android konusunda geleceği hala net olarak bilinmeyen Huawei’nin bu yönde atılımları devam ediyor. Lisansları yeniden kazanmak için ek süre talebinde de bulunan markanın, bundan sonraki süreçte Harmony OS işletim sistemine geçip geçmeyeceği konusunda da yakın zaman da açıklamalar yapacak. Gündem bu yönde yoğunken, bir yandan da markanın güncellemeleri devam ediyor. Son olarak Huawei EMUI 10 güncellemesinin dağıtımı başlamıştı.

Android 10 işletim sistemi üzerine kurulu olan Huawei EMUI 10 sürümünün, ilk dağıtımlarından sonra kullanım miktarı konusunda da detaylar açıklandı. Son kullanıcı sayıları ise markanın bu alana ciddi bir yatırım yaptığını gösteriyor. 

Huawei EMUI 10 Şimdiden Sevildi

Amiral gemisi akıllı telefon modelleri dışında orta segment modeller için de sunulmaya başlayan Huawei EMUI 10 güncellemesinin kullanım oranlarını açıklayan markanın yöneticilerinden biri olan Wang Chenglu, yeni sürümün kullanım miktarının 1 milyonu geçtiği açıklandı.

Huawei EMUI 10

Yazılım güncellemelerinin devam edeceğini düşündüğümüz zaman yeni işletim sisteminin kullanım oranlarının daha da yükselmesi söz konusu olacak.

Beklenti bu rakamın 10 milyonun üzerine çıkması yönünde. 2020 yılının sonuna karar yükselişin devam etmesi söz konusu olacak. Öyle ki güncellemeyi hemen almayacak olan akıllı telefonlar da var. Bu modellerin de güncellemeler alması, sayının iyiden iyiye artmasını sağlayacaktır.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı