Mobil

Huawei EMUI 10 Görüntülendi

Huawei EMUI 10 arayüzü ortaya çıktı. İşte yeni arayüz ve detaylar.

Google ile yaşadığı kara liste sorunuyla gündemde olan Huawei, bir yandan çalışmalarına devam ediyor bir yandan da arayüz geliştirmelerini sunmaya devam ediyor. Akıllı telefon devi son olarak Huawei EMUI 10 arayüzü üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Merakla beklenen yeni arayüz için sonunda net bilgiler ortaya çıktı.

Huawei EMUI 10 Neler Sunacak?

Huawei P30 modellerine gelmesini beklediğimiz Huawei EMUI 10 arayüzü, şu an için P30 Pro modellerine beta olarak sunuldu. Güncellemenin beta olarak sunulmasının ardından XDA Forum üzerinden bazı geliştiriciler görselleri yayınladı ve beklenen değişiklikler hakkında da bilgiler paylaştı.

Tüm bu bilgilerin dışında görseller, tasarım konusunda da detayların ortaya çıkmasını sağladı.

Huawei EMUI 10 tasarım detaylarına baktığımız zaman ise çok önemli değişiklikler olmadığını görüyoruz. Giriş ekranında, görev çubuğunda ve ikonlar kısmında önemli değişiklikler var. Bunun dışında belli başlı ayar menülerinde farklar olduğunu görüyoruz.

Huawei EMUI 10

Geri kalan kısımda ise çok önemli bir fark söz konusu değil. Geri kalan kısımda hemen hemen aynı tasarım var. Sadece tasarım kısmında farklar olduğunu söylemek de yanlış olur.

Huawei EMUI 10 arayüzünün Android Q ile çalışması ve 9.1 sürümüne göre biraz daha performanslı olması, çalışma hızını da arttırmış gibi gözüküyor.

Şu sıralar beta süreci başlayan yeni arayüzün destekli modeller için kısa süre içerisinde yayınlanması bekleniyor. Tabii ki beta sürecinin tam olarak ne zaman biteceği net değil.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı