Mobil

Huawei Dikey Katlanabilir Akıllı Telefon Geliyor

Huawei, dikey olarak katlanan bir model üzerinde çalışmalarına başladı.

Katlanabilir akıllı telefon modellerine sürekli olarak yeni alternatifler eklenmeye başladı. Bu alanda Samsung ve Huawei’nin yerinin sağlamlaştığını görmeye başladık. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un yeni akıllı telefonları Galaxy Fold satışa çıkmış ve katlanabilir akıllı telefonlar için ilk adım atılmıştı. Hemen sonrasında Huawei Mate X akıllı telefon modellerinin tanıtıma çıktığını gördük. Ardı ardına tanıtılan akıllı telefon modellerinden sonra şimdi ise dikey katlanabilir akıllı telefon modası başladı.

Bu alanda ilk telefon modeli ise Motorola Razr serisi oldu. Hemen sonrasında ise Huawei Dikey Katlanabilir akıllı telefon modeli için patent görseli ortaya çıktı.

Huawei Dikey Katlanabilir Telefon Geliyor

Yeni akıllı telefonlar için paylaşılan görseller, iddialı bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışmaların devam ettiğini gösteriyor. Yeni akıllı telefonların özelliklerinin neler olacağını kesin olarak bilemiyoruz ancak patent görsellerinin ortaya çıkardığı bazı detaylarda yok değil.

Huawei

Patent görsellerine baktığımız zaman arka kısımda üst üste sıralı olarak 3 kameranın kullanıldığını görüyoruz. Kameraların hemen altında bir flaş ışığının yer aldığı dikkat çekmekte. Telefonun ön kısımda ise herhangi bir kamera alanı bulunmuyor. Ön kısımda tamamen çerçevesiz bir ekran modeli sunulacak.

Tasarımı dikkat çekecek olan modelin tam olarak ortadan katlandığını göreceğiz. Dikine bir şekilde katlanan akıllı telefon, uzun ince bir tasarıma sahip olacak Yeni modelin ne zaman satışa çıkacağı konusunda ise en ufak bir bilgi bulunmuyor.   

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı