Mobil
Trend

Huawei Ark OS için Görseller Gelmeye Devam Ediyor

Huawei Ark OS işletim sistemine ait olduğu iddia edilen görseller yayınlandı. Huawei Ark OS neler sunacak? İşletim sistemi sürümünün ne zaman yayınlanacağı belli mi?

Apple’ın önüne geçmesiyle gündeme gelen Huawei, akıllı telefon üretimi konusunda henüz istediğini başarabilmiş değil. Özellikle ABD’nin kara listesine girmesinin ardından markanın sıkıntılı günler geçirmeye başladığını biliyoruz. Bu noktada son olarak Google tarafından kara listeye girildiği açıklanmış ve markanın Android güncellemelerine son verilmişti.

Yeni akıllı telefonlarda Android işletim sistemi kullanması beklenmeyen markanın bir yandan da Huawei Ark OS işletim sistemini geliştirdiğini biliyoruz. Merakla beklenen işletim sistemi için yeni görsellerde sürekli olarak yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak menülerin nasıl gözükeceğine ilişkin görseller yayınlandı.

Huawei Ark OS Geliyor

HC tarafından yayınlanan Huawei Ark OS görsellerine göre iddialı bir işletim sistemi görmek pek mümkün değil. Yeni işletim sisteminin görselleri, oldukça basit bir arayüz sunulacağını gösteriyor. Tabii ki arayüzün geliştirme süreci devam edecek ancak şu an için paylaşılan görseller oldukça basit bir sistem sunulduğunu gösteriyor.

Görselleri değerlendirdiğimiz zaman menülerin oldukça basit olduğunu söylemek gerekiyor. Oldukça basit bir arayüz kullanan menüler, hem simgeler kısmında hem de yazılar konusunda da yine oldukça basit bir sistem sunacak gibi gözüküyor.

Huawei Ark OS

Huawei Ark OS işletim sisteminin bu yapısıyla Android işletim sistemini ne kadar yakalayabileceği konusu da tartışılır. Özellikle işletim sisteminin güncellemesinin hangi modellere geleceği de merak konusu.

Henüz bunlar için açıklamalar yapılmadı. Yeni işletim sistemi sürümünün ne zaman yayınlanacağı konusunda da en ufak bir açıklama yapılmadı. Bunlar için markanın gelecek planlarını açıklamasını beklemek gerekiyor.

Şimdilik çok iddialı bir işletim sistemiyle karşı karşıya olmadığımız gerçeği var. Bu konuda Google’ın hamlelerinin neler olacağı da çok önemli.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı