Bilim & Teknoloji

Huawei Akıllı Gözlük Tanıtıldı

Huawei Akıllı Gözlük modelleri tanıtıldı. Huawei Akıllı Gözlük neler sunuyor?

Huawei, uzun süredir beklenen yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Markanın yeni akıllı telefonları görücüye çıktı. İlk olarak Huawei P30 akıllı telefonları ve Pro modelleri tanıtıldı. Fakat etkinlik bununla sınırlı kalmadı. Bunun yanında markanın yeni ürün kategorilerine de giriş yaptığını gördük. Yeni ürünler içerisinde ilk dikkat çeken ise Huawei Akıllı Gözlük oldu.

Huawei Akıllı Gözlük Özellikleri Neler?

Yeni akıllı gözlüklerin giyilebilir ürün teknolojilerinden biri olarak karşımıza çıkdığını görüyoruz. Yeni akıllı gözlükler hem şeffaf lensler kullanıyor hem de güneş gözlüğü olarak kullanılabiliyor. Her iki şekilde de kullanım sunan seri, dahili iki mikrofon kullanmakta.

Bu iki mikrofon sayesinde kolaylıkla telefon görüşmesi gerçekleştirilebiliyor. Bir bluetooth kulaklık olarak değerlendirebileceğimiz Huawei Akıllı Gözlük, aynı zamanda iki adet hoparlör de bulunduruyor. Bu sayede gözlükler üzerinden arama cevaplama ve arama yapma ayrıcalıklarına ulaşmış oluyorsunuz.

Huawei Akıllı Gözlük

Akıllı gözlük modellerinin en büyük avantajı ise gözlüklerin IP67 sertifikasına sahip olması. Bu sayede gözlüklerin su geçirmediğini ve toza karşı koruması olduğunu görüyoruz. Genel kullanım için çok daha iyi bir seri sunulmuş oluyor.

Huawei Akıllı Gözlük modellerinde sunulan bu özelliklerin dışında farklı bir özellik bulunmuyor. Muhtemelen Google’ın AR serisi kadar başarılı bir grafik çizilmeyecek. Fakat Huawei bu alanda da ilk yatırımlarını yapmış oldu.

Huawei Akıllı Gözlük

Kablosuz şarj desteğiyle beraber gelmesini beklediğimiz Huawei Akıllı Gözlük modellerinin akıllı telefonlarla kolayca eşleştirildiğini de söylemek gerekiyor. Bu sayede hem akıllı telefonlar üzerinden müzik dinleme, telefonlar aracılığıyla arama yapma gibi ayrıcalıklar sunuluyor.

Şu an için Huawei Akıllı Gözlük modelinin fiyatı ise henüz açıklanmadı. Satışların yaz aylarında başlaması bekleniyor. Satışların başlamasından hemen önce fiyatların da açıklandığını göreceğiz. Şimdilik paylaşılan ilk bilgiler bu şekilde.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı