Haberler
Trend

Huawei 2019 Yılı Satış Hedeflerini Tutturdu

Çinli teknoloji devi Huawei'nin 2019 yılı mobil cihaz satış hedeflerine ulaşıldığı bildirildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargo kararına rağmen yoluna emin adımlarla devam eden Huawei, 2019 hedeflerini tutturacağını açıkladı. Google servisleri başta olmak üzere birçok noktada sorunla yüz yüze gelen şirket kanadından satış rakamları hakkında açıklama geldi.

Huawei 2019 Satış Hedefi Hakkında Bilgiler

Huawei’nin yönetici kanadından gelen bilgilere göre şirket 2019’un son gününe kadar 270 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor. Ayrıca Huawei’nin ilk üç çeyrekte beklentilerini karşıladığı aktarılırken son çeyrekte istediği satış rakamlarına ulaşamadığı belirtilmekte. 

Çinli teknoloji şirketi Huawei hakkında ortaya çıkan rapora göre 2019 yılı akıllı telefon satış rakamları 230 milyonu geçti. Ayrıca Huawei CEO’su Richard Yu’nun bu rakamı doğruladığı iddia ediliyor. Hedeflerinin henüz 40 milyon kadar gerisinde olan şirketin amacı, 2019’un son gününe dek arayı olabildiği kadar kapatmak. 

Huawei’ye Karşı İlgi Azalıyor mu?

2019’un ilk üç çeyreğinde kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Huawei’nin son çeyrekte düşüşe geçmesi, akıllara bazı soru işaretleri getirdi. Özellikle Kasım ayında yaşanan alışveriş çılgınlığının karşılığını istediği gibi alamayan Huawei’nin nasıl bir strateji geliştireceği merak edilirken, Ekim ayında şirketin haftada 5 milyon satış rakamına ulaştığı gelen haberler arasında.  Son çeyrekte akıllı telefon satışlarının düşüşe geçmesi, ABD ambargosunun işe yaradığı iddialarını güçlendiriyor. Ancak şirketin her şeye rağmen hedeflerine çok yaklaştığı ve 2018’de 206 milyonluk akıllı telefon sevkiyatını çoktan geride bıraktığını söylemek mümkün

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı