Mobil

HTC’nin Yeni Telefonu Performans Testlerinde Görüntülendi

HTC'nin yeni akıllı telefonları için performans testleri ortaya çıktı. HTC nasıl bir akıllı telefon sunacak?

Akıllı telefon satışlarında yeniden yükseliş yakalamayı hedefleyen HTC, yeni akıllı telefonları için iddialı hazırlıklar yapıyor. Markanın bundan sonraki süreçte amiral gemisi akıllı telefon modelleri için çalışmalar yapmaya odaklandığını ve orta segment ile amiral gemisi akıllı telefonları için hazırlandığını biliyoruz. Performans testlerinde ortaya çıkan son HTC akıllı telefonu da bu durumun en büyük kanıtı.

Yeni HTC Telefonu Nasıl Olacak?

Geekbench üzerinden ortaya çıkan performans testlerine göre yeni HTC akıllı telefonları, orta segment seriler olacak. Buna karşın iddialı bir orta segment akıllı telefonu göreceğiz. İşlemci kısmında Snapdragon 710 serisine yer verilecek.

Yenilenmiş olan işlemciler, amiral gemisi akıllı telefonları aratmayacak bir performans değerine sahip. Fakat bu işlemciler için de yeni serinin duyurulduğunu belirtmek gerekiyor. Muhtemelen HTC, Snapdragon 730 serisini beklememeyi tercih etmiş ve Snapdragon 710 işlemcilerini kullanmış olacak.

Orta segment işlemcilerin yanında gelecek olan RAM bellek miktarı ise 6 GB olarak gözüküyor. Yine RAM bellek kısmında da oldukça iddialı bir telefonun geleceği net bir şekilde görülüyor.

HTC

Performans testlerin göre HTC akıllı telefonlarının başka bir detayı ortaya çıkmış değil. Sadece testlerin Android Pie işletim sistemiyle yapıldığını söyleyebiliriz. Bu da gösteriyor ki son güncellemeye sahip bir akıllı telefon satışa çıkarılacak.

Yeniden büyüme çabası içerisine giren HTC’nin son olarak 42 milyon dolar gibi bir gelir elde ettiğini açıkladığını biliyoruz. Mart ayı içerisinde elde edilen bu gelirlerin daha da artış göstermesi bekleniyor. Yeni orta segment akıllı telefonların fiyatı ve çıkış tarihi bu konuda oldukça önemli. Belirtilen özelliklerin nasıl karşılanacağını ve daha ne gibi özelliklerin sunulacağını zaman gösterecek. Tanıtım tarihi ya da çıkış tarihi veya telefonun adı şu an için belli değil.  

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı