Mobil

Honor 8X için Android Güncellemesi

Huawei çatısı altında büyümeye devam eden Honor, yeni akıllı telefonlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Bir yandan yeni akıllı telefonlar tanıtan markanın, bir diğer yandan ise Android güncellemeleri yayınlamaya başladığını görüyoruz. Son olarak Honor 8X modeli için bir güncelleme haberi geldi. Bu kez Android Pie sürprizi var.

Honor 8X Android Pie Güncellemesi Aldı

Honor 8X modeli için yayınlanan yeni güncelleme, Android Pie işletim sistemini kullanıma soktu. İlk olarak Çin’de yayınlanan güncellemenin şu sıralar tüm dünya genelinde yayınlanmaya başladığını ekleyelim.

Bu sürümle beraber gelen en önemli yenilik tabii ki yeni arayüz. Android Pie sürümüyle beraber EMUI 9 arayüzü de kullanıma girmiş oldu.

Genel olarak kullanıcı arayüzünü daha da kolaylaştıran yeni sürüm, Android Pie kullanımını da kolaylaştırıyor. Sadece genel kullanım için sunulan arayüz iyileştirmesi değil, bunun yanında genel hız konusunda da iyileştirme söz konusu.

Honor 8X

Yeni arayüzle beraber uygulamaların açılış hızının da %12,9 oranında arttırıldığı belirtildi. Çok daha hızlı uygulamalar kullanılmasını, bunun yanında çok daha stabil olarak uygulamalar kullanılmasını sağlayan yeni arayüz, kamera uygulamasının da yeni bir yüze kavuşmasını sağlıyor.

Huawei Share 3.0 sürümünü de Honor 8X cihazına getiren güncellemenin boyutunun da 3.14 GB olduğunu da ekleyelim. 3.14 GB gibi bir güncelleme boyutuna sahip olan yeni sürümün şu an için yayına geçtiğini de ekleyelim. Fakat tüm bölgeler için aynı anda güncelleme yayınlanmadı.

Avrupa pazarında güncellemenin yayınlanmaya başladığını ve kısa süre sonra ülkemizde de bu güncellemenin kullanıma açılacağı bilgisi verildi. Fakat güncellemenin ne zaman son bulacağı konusunda kesin bir tarih söz konusu değil. Muhtemelen kesin tarih için önümüzdeki ayı beklemek gerekiyor.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı