Mobil

Honor 5G Telefonu için Tarih Belli Oldu

Honor 5G akıllı telefonları için ilk açıklamalar gelmeye başladı. Honor 5G ne zaman piyasaya çıkacak?

Huawei’nin alt markası olarak yoluna devam eden Honor, Huawei ile ABD arasında yaşanan gerilimden nasıl etkilenecek merak konusu. Markanın yeni akıllı telefonlarının bu durumdan nasıl etkileneceği merak unsuru ancak marka yeni akıllı telefonları için çalışmalarına da devam ediyor. Son olarak Honor 5G destekli akıllı telefon modelleri için tarih ortaya çıktı.

Yeni akıllı telefonlar için açıklamaları doğrudan Honor Başkanı George Zhao yaptı. Ünlü isim yaptığı açıklamalarla beraber Honor 5G modelleri üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Yeni akıllı telefonların özelliklerinin neler olacağı konusunda bir bilgi paylaşımı ise yapılmadı. Sadece yeni modeller için yüzeysel açıklamalarda bulunuldu.

Honor 5G Ne Zaman Gelecek?

Huawei çatısı altında yer alan bir marka olduğu için Amerika’nın yaptırımlarından etkilenen ve işletim sisteminde değişikliklere girmesi beklenen akıllı telefonların, ne zaman geleceği net değil.

5G destekli Mate X modellerinden sonra bu kez 5G için Honor akıllı telefonlarının hazırlandığı bilgisi veriliyor. Yeni telefonları ne zaman tanıtılacağı net değil ancak fiyatı konusunda bazı ipuçları var.

Honor 5G

George Zhao, çok daha uygun fiyatlı modeller sunulacağını ortaya koydu. Açıklamada Huawei modellerine göre daha uygun fiyatlı bir seri geleceği doğrulandı. Ancak bu konuda da kesin bilgiler verilmedi.

Şu an için en büyük sorunu işletim sistemi gibi gözüken Honor ve Huawei markalarının bundan sonraki süreçte ne kadar başarılı akıllı telefonlar sunacağını zaman gösterecek. Şimdilik yeni akıllı telefonların özellikleri konusunda çok bir bilgi yok.

Bu sürecin her iki markanın satışlarına nasıl yansıyacağı konusunda da bir detay ortaya çıkmış değil. Bu konularda bilgiler ortaya çıktığı zaman yazımızı güncelleyeceğiz.  

Etiketler

İsmail YÜKSEL

Ankara'da Soft Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı