Mobil

Honor 20 Satış Rekoruna Gidiyor

Honor 20 akıllı telefonları için son satış rakamları açıklandı. Honor 20 satışları ne durumda? Yeni akıllı telefonlar için söz edilen rekor ne? İşte marka tarafından yapılan açıklamalar.

Huawei akıllı telefon satışlarında ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalmaya hazırlanıyor. Marka yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak, firmanın %40’lık bir düşüş beklediğin görüyoruz.

Amerika ile yaşanan kara liste sorunu sonrasında ortaya çıkan bu duruma karşı önlemler alan markanın, bir yandan yazılımsal olarak sorunların önüne geçmek için çalışmaları devam ederken bir yandan da alt markası Honor üzerinden pazarı genişletme çabaları devam ediyor.

Üstelik son gelen haberlere göre Honor için uygulanan strateji oldukça başarılı oldu. Kısa süre önce satışa çıkan Honor 20 modeli için paylaşılan satış verileri, durumu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Honor 20 Satışları İstenen Seviyede

Huawei’nin alt markası olarak değerlendirilen Honor tarafından yapılan açıklamaya göre, sadece 14 gün önce tanıtımı yapılan yeni akıllı telefonların satışlarının beklenenden iyi gittiği ve markanın satış rakamlarında 1 milyon barajını geçtiği ortaya çıktı.

Sadece 14 gün içerisinde 1 milyon barajının geçilmiş olması, Honor için oldukça sevindirici bir haber. Firmanın yükselişi için önemli bir detay olan güncel satış rakamları bir yana, bu modelin sadece Çin içerisinde satışta olduğunu biliyoruz.

Henüz global pazara açılmış telefonlar söz konusu değil. Haliyle bu satış rakamlarının çok daha yüksek seviyelere ulaşması gibi bir ihtimal var. Yeni akıllı telefonların Pro modeli için de yine aynı durumun geçerli olması ve satışların genel olarak oldukça yüksek seyretmesi bekleniyor.

Şimdilik Huawe’nin durumunun ne olacağı kesin olmadığı için bunda sonraki süreçte Honor’un geleceğinin ne olacağını bilmekte oldukça zor.  

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı