Mobil
Trend

Honor 10i Özellikleri Netlik Kazandı

Honor 10i için beklenen performans testleri ortaya çıktı. Honor 10i nasıl değişiklikler sunacak? İşte merak edilen soruların cevabı!

Huawei markasının alt markası olarak gösterebileceğimiz Honor, son yıllarda en çok atak yapmış olan akıllı telefon üreticileri arasında yer alıyor. Uygun fiyatlı ve güçlü akıllı telefonlar sunan markanın, Honor 10i modeliyle beraber yükselen popülerliğini devam ettirmesi bekleniyor. Yeni modelin ne zaman çıkacağını merakla beklerken, belli başlı sistem özelliklerinin netlik kazandığını da görüyoruz.

Honor 10i Neler Sunacak?

Son raporlara göre Honor 10i akıllı telefonlarının içerisinde yer alacak sistem ortaya çıkmış durumda. Buna göre yeni akıllı telefonların ana modele göre daha iyi bir RAM bellek kapasitesi olacak. Telefonların 6 GB RAM bellek miktarına sahip olması bekleniyor.

TENAA üzerinden paylaşılan bilgiler de yine RAM bellek kapasitesini doğrulamakta. TENAA bilgilerine göre de 6 GB RAM bellek kullanacak olan akıllı telefonların, sistem kısmında çok fazla değişiklik sunduğunu görmeyeceğiz.

Sistem kısmında yine Kirin 710 işlemcileri öne çıkacak. Orta segment güçlü işlemciler 6 GB RAM bellekle destekleneceği için biraz daha güçlü bir akıllı telefonun geleceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Honor 10i

RAM bellek ve işlemci kısmında düzenlemelerle gelen akıllı telefonun ekran kısmında ise 6.21 inçlik bir panel sunması beklentisi var. Yine ekran teknolojisi de değişmeyecek ve LCD paneller kullanılmaya devam edecek.

Kamera kısmında da üçlü arka kameraya geçiş yapılacak. 24 MP + 8 MP + 2 MP değerinde arka kameralarla gelecek akıllı telefon, ana kamerada f/1.8 diyafram açıklık değerine sahip olacak. Ana kamera kısmında sunulacak olan bu değer ikinci kamerada, f/2.4 olarak belirlenmiş olacak. Son kameranın ise yine derinlik sensörü görevini üstlendiğini görmek mümkün olacak.

Tüm bu özelliklerin öne çıkaracağı Honor 10i akıllı telefonlarının ay sonunda tanıtılması bekleniyor. Yazımızı bitirmeden önce bu model için düşünülen fiyatın da 300 dolar civarında olduğunu ekleyelim. Tabii ki net fiyatlar, teknik özelliklerde olduğu gibi tanıtım sonrasında kesinlik kazanmış olacak.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı