Haberler

Honda Yeni Hava Yastıkları Geliştiriyor

Honda yeni hava yastıklarını ortaya çıktı. Honda ölüm riskini azaltacak.

Araçlarda güvenliği attırma konusunda önemli adımlar atılıyor. Bu alanda sürekli yeni bir teknoloji ile karşı karşıya kalıyoruz ancak temel anlamda değişmeyen sistemlerde yok değil. En temel değişmeyen güvenlik önlemi ise hava yastıkları.

Çok uzun yıllardır araçlarda zorunlu olarak kullanılan hava yastıkları, çarpma etkisine bağlı olarak çalışıyor ve sürücülerin darbe almalarının önüne geçiyor.

Bir yandan sürücülerin darbe etkisini en aza indirecek olan hava yastıkları bir yandan da aracın içerisinde güvenli bölge oluşmasını sağlıyor. İşte Honda tarafından geliştirildiği açıklanan yeni sistemin söz konusu teknolojiyi değiştireceği ortaya çıktı.

Yeni Hava Yastıkları Geliyor

Bu noktada Honda tarafından yeni bir sistem geliştirildiği açıklandı. Honda tarafından yapılan açıklamaya göre 4 yönlü yeni bir hava yastığı sistemine geçiş yapılacak. Darbe geldiği zaman hava yastığı açılacak ve standart yastıklardan farklı olarak sürücülerin ya da yolcuların kafasına tam olarak oturacak.

Honda

Bu şekilde kafanın kayması ve güvenliği riske atacak şekilde darbelere neden olmasının da önüne geçilmiş olacak. 4 yönlü olarak gelecek olan hava yastıklarının standart olarak gelen tek yönlü hava yastıklarından farklı bir şekilde yan kısımlarda da gözlerinin olduğu görülecek.

Yan kısımlarda sunulacak olan ek kısımlar şiştiği zaman daha güvenli bir bölüm elde edilmiş olacak. Honda tarafından kullanılmaya başlayacak olan yeni sistemin 2020 yılında kullanıma girmesi bekleniyor.  

Etiketler

İsmail YÜKSEL

Ankara'da Soft Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı