Haberler

Honda Hacklendi – Müşteri Bilgileri Sızdırıldı

Honda hacklendi. Konuya ilişkin resmi bir açıklama geldi mi?

Dünyanın en büyük otomobil markaları arasında yer alan Honda, son yıllarda yeni araç teknolojileriyle gündeme geliyor. Bir yandan yeni araç teknolojileri geliştiren firmanın, şu sıralar bambaşka bir konu ile gündeme geldiğini de ekleyelim. Paylaşılan bilgilere göre Honda hacklendi. Firmanın hacklenmesi sonrasında milyonlarca müşterinin verilerinin de sızdırıldığı iddia edildi.

Honda Açıklama Yaptı mı?

Firmanın güvenliği ihlal edilmiş olan veritabanına erişilmesine neden olan güvenlik açığının neticesinde hacklendiği söyleniyor. İddialara göre 976 milyon araç sahibinin verilerinin sızdırıldığı belirtiliyor.

Kuzey Amerika müşterilerine ait verilerin sızdırıldığı belirtilirken güvenlik açığının 1 hafta boyunca devam ettiği belirtiliyor. Sızdırılan bilgiler arasında ise müşteri isimlerinin araç bilgilerinin, bakım kayıtlarının, adres ve telefon bilgilerinin yer aldığı da iddialar arasında.

Honda

Güvenlik uzmanları tarafından da doğrulanan konuya ilişkin Honda’nın nasıl bir adım atacağı konusunda bilgi yok. Firmanın bu konuda yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor.

Firmanın konuya ilişkin açıklama yapmasının ardından konu biraz daha netlik kazanmış olacak. Şimdilik kullanıcı verilerinin sızdırılmasına neden olan açığın kapatıldığı söyleniyor.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı