Mobil

HarmonyOS Kullanan Akıllı Telefonlar için Yeni Tarih

HarmonyOS işletim sistemi için yeni bir tarih iddiası gündeme geldi.

Huawei ile ABD arasında yaşanan gerginliğin son bulmaya pek niyeti yok gibi duruyor. Aradan bir hayli uzun bir zaman geçmesine karşın Huawei hala Google servisleri için lisans alabilmiş değil. Android işletim sistemini d e lisanssız bir şekilde kullanmak zorunda kalacak olan marka, bu yönde kendi işletim sistemini geliştirmiş ve kısa süre önce HarmonyOS tanıtımını gerçekleştirmişti.

Sadece akıllı telefonlar için düşünülmeyen işletim sisteminin, akıllı saatler ve tabletler için de gelmesi söz konusu olmuştu. Fakat ilk açıklamalar HarmonyOS işletim sisteminin doğrudan akıllı telefonlarda kullanılmaktan çok uzak olduğu yönündeydi. Şimdi ise bu konuda yeni bir açıklama geldi.

HarmonyOS Ne Zaman Kullanılacak?

Android durumu nedeniyle işleri hızlandırmak isteyen Huawei, yeni işletim sistemini akıllı telefonlarda kullanmaya odaklanmış durumda. Markanın bu yönde çoktan özelleştirmelere başladığı ortaya çıktı.

HarmonyOS

Markadan gelen bilgilere göre yeni işletim sistemini akıllı telefonlarda görmek için çok uzun süre beklemeye gerek kalmayacak. Öyle ki Huawei’nin Başkan Yardımcısı Vincent Pang tarafından yapılan açıklamaya göre yeni işletim sisteminin 6 ile 9 ay gibi bir süre içerisinde akıllı telefonlarda yer alacağı belirtiliyor.

Henüz marka tarafından kesin tarih için resmi bir açıklama olmasa da bu süre yeni amiral gemisi akıllı telefon modellerinde işletim sistemi konusunda bir sürprizin gelebileceğini gösteriyor.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı