Haberler
Trend

Harmony OS Dönemi Son Buldu

Harmony OS işletim sistemi için yeni bir açıklama geldi. Harmony OS son buldu.

Huawei akıllı telefonlarında Android işletim sisteminin kullanılamamasının ardından Huawei yeni çözümler araştırmaya başlamıştı. Marka kısa süre içerisinde ABD ambargosunu geçebilecek kendi işletim sistemi Harmony OS serisini tanıttı. Fakat Huawei Harmony OS işletim sistemi bir türlü tam anlamıyla kullanılmadı.

Sürekli bir engelle gündeme gelen işletim sisteminin akıllı telefonlarda kullanılıp kullanılmayacağı merakla bekliyoruz. Bu konuda Huawei’nin resmi bir açıklama yapması bekleniyordu. Çin’in Silikon Vadisi olarak bilinen Shenzhen merkezinde açıklamalar yapan markanın en yetkili ismi Wang Chenglu, yeni işletim sistemi için beklenen açıklamayı yaptı.

Harmony OS Kullanılmayacak

Yapılan açıklama sonrasında söz konusu işletim sisteminin kullanılmayacağı açıklandı. Harmony OS hiçbir zaman akıllı telefonlar, tabletlerde ve bilgisayar modellerinde kullanılmayacak. Bu noktada markanın tercihi Android işletim sistemi üzerinde olacak.

Harmony OS

Hem yeni akıllı telefonlarda hem de yeni tablet modellerinde Android işletim sistemi kullanılmaya devam edecek. Sadece zorunlu kalındığı durumlarda Huawei kendi işletim sistemini kullanacak. Büyük umutlarla beklenen yeni işletim sisteminin önü kapanmış oldu. Muhtemelen sadece akıllı televizyon modellerinde kullanılan bir işletim sistemini göreceğiz.

Sadece sınırlı bir kullanıcı kitlesine ulaşabileceği düşünülen yeni işletim isteminin Android karşısında tutunamadığını biliyoruz. Kısa süre sonra yeni işletim sisteminin kaynak kodlarının da yayınlanması beklenmekte. Bu da işletim sisteminin farklı şekilde özelleştirilebileceğini gösteriyor.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı