Haberler
Trend

Hangi Xiaomi Modelleri Android 10 Güncellemesi Alacak?

Çinli teknoloji firması Xiaomi, akıllı telefonlarda çalışmalarına son sürat devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde MIUI 11 güncellemesini telefonlara dağıtan şirketin ayrıca Android 10 güncellemesini alacak telefonlarını paylaştığı belirtiliyor. 

Gerek Çin’de gerekse de Avrupa’da istediği satış rakamlarına ulaşmayı başaran Xiaomi çalışmalarına son sürat devam ediyor. Şirket yakın bir süre içerisinde Android 10 güncellemesini alacak telefonları da meraklılarına açıklandı. Android 10 güncellemesi sayesinde birçok hatanın giderileceği belirtilirken güvenlik konusunda eksik kalan kısımlar da tamamlanmış olacak. 

İşte Android 10 Güncellemesini Alacak Xiaomi Modelleri

Bilindiği üzere Xiaomi’nin Mi 9 ve Mi 9T Pro modelleri Android 10 güncellemesini almıştı. Ayrıca birçok telefon modeli için güncelleştirme çalışmalarına devam eden şirket, Android 10 alacak cihazları da açıkladı. 

Android 10 alması kesinleşen cihazlar:

  • Pocophone F1
  • Xiaomi Mi MIX 2S
  • Mi MIX 3
  • Mi 8
  • Mi 8 Pro
  • Mi 8 Explorer Edition

Şirket kanadından gelen bilgilere göre adı duyurula cihazlar çok yakın bir sürede Android 10 güncellemesini alacak. Ayrıca Redmi Note 7 ve Redmi Note 8 ailesinin de Android 10 güncellemesinden yararlanması bekleniyor.

Güncellemenin telefondan telefona farklılık göstermekle birlikte yaklaşık olarak 2.3 GB olması beklenmekte. 

Yeni sürümle pil performansının artması planlanırken karanlık modun geliştirilmesi planlanıyor. İlerleyen günlerde güncellemenin cihazlara olan etkisi çok daha net bir şekilde ortaya çıkacak. 

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı