Oyun

Half-Life: Alyx Oyuncu Sayısı Rekor Kırdı

Half-Life: Alyx oyuncu sayısını katlamayı başardı.

Çok bekledik. Valve yapımı Half-Life yeni oyunu ile gelsin diye gözlerimiz yollarda kaldı. Uzun süredir çıkması için sabırsızlandığımız Half-Life: Alyx oyunu çıkış yaptı ve hasret dindi.

Ama Valve çok farklı bir adım attı. Herkes devam oyunu beklerken yapım VR oyunu sundu. Sadece VR desteği, oyunun ilk etapta çok sınırlı kullanıcı desteğinin olacağını işaret ediyordu. 23 Mart tarihinde yayınlanan oyun için açıklanan veriler ise hiç böyle bir durum olmadığını özetliyor.

Half-Life: Alyx, VR Oyuncu Sayısını Arttırdı

VR yapımları herkesin ulaşabileceği oyunlar olmuyor. Bunun için bir ekipmana ihtiyacınızın olması, zaten bu oyunların oyuncu sayısını düşürüyor. Fakat Half-Life: Alyx bunu başardı. Yayınlandığı andan bu yana yapımın oyuncu sayısını katladığı ortaya çıktı. Alyx ile VR oyuncu sayısı 1 milyon kişi artış gösterdi.

Half-Life: Alyx

Sadece oyuncu sayısında artış gözlemlemedik. Oyun satışlarında da geçen seneye göre 3 kat artış var. Hem oyuncu sayısını arttırması hem de satışları attırması, bu yapımın gerçekten VR oyunlarda da başarı yakalanabiliyormuş dedirtmesini sağladı. Bir yandan VR başarısını izliyoruz ama biz hala klavye ve mouse uyumunu da bekliyoruz. 🙂

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı