Oyun

Half-Life 3 için İlk İpuçları Geldi

Half-Life 3 oyunu için yeni bir umut doğdu.

Valve, efsane haline gelmiş oyunlarından biri olan Half-Life 3 için geçtiğimiz günlerde önemli bir paylaşım yapmıştı. Firma yaptığı paylaşımla beraber yeni oyunları Half-Life Alyx serisini duyurdu.

Sadece VR sistemlerine özgü olarak geleceği açıklanan yeni oyun, serinin takipçilerini pek memnun etmedi. Öyle ki yeni oyunu sadece VR başlıkları ile oynamak mümkün olacak. Ayrıca hikaye kısmında da devam hikayesinin paylaşılmadığı açıklanmış ve oyunun daha önce yayınlanan iki oyunun arasında geçecek bir hikaye ile geleceği duyurulmuştu.

Serinin hayranları için Half-Life 3 oyununun gelip gelmeyeceği ise tam bir soru işareti oldu. Kısa süre önce ise Valve’nin yeni yapım hakkında neler düşündüğü ortaya çıktı.

Half-Life 3 için Yeni Oyuna Gelecek Yorumlara Bakılacak

Valve ekibinin yazılım geliştiricilerinden biri olan David Speyrer tarafından verilen bir röportaj sırasında, yeni oyunun geleceği konusunda detaylara yer verildi. Yapılan açıklamada yeni oyun için mevcut yapıma gelecek olan yorumların önemli olduğu vurgulandı.

Half-Life 3

Half-Life Alyx yapımına gelecek olan tepkilere göre yeni oyunun gelip gelmemesi konusunda çalışmalar yapılacak. Eğer olumlu yorumlar ağır basacak olursa, serinin devam oyunu için de yeşil ışık yanmış olacak.

Şimdilik geliştiriciler ve firma tarafından resmi bir tarih konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. En azından yeni oyunun gelişi için bir umut ortaya çıktı.  

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı