Ziraat Bankasından 2 Yıl Ödemesiz 150.000 tl Kredi İmkanı

Korona virüsü salgını sebebiyle kredi kullanmak isteyen vatandaşlara sevindirici haber gelmeye başladı. Ziraat Bankası yönünden verilecek olan kredi imkanı kredi çekecek olan vatandaşların yüzlerini güldürecek niteliktedir. Pandemi sebebiyle zorlu zamanla

Korona virüsü salgını sebebiyle kredi kullanmak isteyen vatandaşlara sevindirici haber gelmeye başladı. Ziraat Bankası yönünden verilecek olan kredi imkanı kredi çekecek olan vatandaşların yüzlerini güldürecek niteliktedir. Pandemi sebebiyle zorlu zamanlar dan geçilirken sağlanacak olan kredi imkânından faydalanmak isteyen vatandaşların ellerini hızlı tutması gerekmektedir.

screenshot-100.jpg

Pandemi döneminde kredi kullanmak isteyen vatandaşlara sevindirici haberler gelmeye başladı. Ziraat Bankası tarafından verilecek olan kredi imkanı ise kredi alacak vatandaşların yüzlerini güldürecektir. Geçirmiş olduğumuz bu zorlu zamanlarda sağlanacak olan kredi imkânından faydalanmak isteyen vatandaşların ellerini hızlı tutması gerekmektedir. Kredi kullanacak olan vatandaşlar 2 sene ödemesiz 84 yıl vadeli şekilde kredi imkanı sunulacaktır. “ köyümde hayatını sürdürmek amacıyla bir çok nedenim var” diyen vatandaşlara sağlanacak olan kredi imkanı ile 150 bin liraya kadar sağlanacak olan kredi imkanı sunulacaktır.

KİMLERE BU KREDİ İMKANI SUNULACAKTIR?

screenshot-102.jpg

84 ay vade ile sunulacak olan 150 bin lira faizsiz kredi imkanı için aranacak olan başvuru koşulları şu şekilde;

Başvuru itibari ile 18 yaşını doldurması gerekmektedir.

Kredi projesinin başlayacak olması itibariyle faal olarak küçükbaş hayvancılık yapıyor veya daha evvelden küçükbaş hayvancılık yapmış olması gerekmektedir.

İlk defa küçükbaş hayvancılık yapacak olanlar proje durumunda ele alınmaz. İşletmede devir vermesi ile başvuru halinde kredi başvurusu kabul edilmez.

Proje durumunda alacak olacağı hayvanlarla beraber işletmesinde ki dişi küçükbaş hayvan yaşamı asgari olarak yüz başa ulaştırmalı ve proje durumunda kullanılacak olan Yatırım Kredisinin devamı halinde proje kapsamında ırklara sahip dişi olan hayvan varlığı proje esnasında edindiği hayvan rakamının yüz başın altına düşmemektedir.

İşletmenin bulunacağı adreste ikamet etmeye devam etmesi gerekmektedir.

screenshot-101.jpg

Küçükbaş hayvancılık ile proje kapsamında edineceği hayvanlarla beraberinde bulunan bütün sürüsünü barındırma kapasitesi bulunan ahıra sahip olması gerekmektedir.

Faaliyet verildiği yerde bulunacak olan meralarda faydalanıyor olmalı ve mera kullanımına engel bir durumu bulunmamalı yada senelik olarak kaba yem ihtiyacının asgari olarak yüzde 50 lik kısmını yetiştirme imkanına sahip olunması gerekli. Üretim yapacak kişinin projeye başvura bilmesi ise aşağıda belirtilen üç maddenin birine uyması yeterli olacaktır.

  1. Üretim yapacak vatandaşın meradan faydalanması
  2. Senelik olarak belirlenen kaba yem asgari olarak yüzde 50 lik kısmını yetiştirmesi
  3. Üretici kişi hem meradan faydalanıyor ve senelik olan kaba yem ihtiyacını asgarî yüzde 50 lik kısmını yetiştiriyor olması

Köyüne hasret kalan vatandaşlar için büyük haber! Köyüne gelen vatandaşa 7 yıl vade olarak 100 veya 150 bin lira faizsiz kredi imkanı sunuyor.

Proje kapsamında alınacak olan hayvanların şahsi işletme dışına çıkamamış olması gereklidir. Proje durumunda hayvan satmış olan vatandaşlar yeniden aynı hayvan projesinden yararlanamaz. Birinci dereceden yakın akraba arasında ki alım ve satım kar proje durumuna alınmayacak.