Haberler

Yerli Otomobil Fiyatı İçin TOGG CEO’sundan Açıklama Var

Geçtiğimiz saatlerde basın mensupları için özel olarak düzenlenmiş olan tanıtım toplantısına katılan yerli otomobilfirması TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, yerli aracımıza dair bugüne kadar açıklığa kavuşturulmamış pek çok detaya değindi. Bunlardan en önemlisi ise herkesin merak ettiği yerli otomobil fiyatı.

Devrim Otomobili’nden bu yana tüm Türkiye’nin hayali olan yerli otomobilde final noktasına artık neredeyse 2 yıldan az bir zaman kaldı. 2022 yılında yollarda görebileceğimiz araç için TOGG CEO’su Gürcan Karakaş geçtiğimiz haftalarda düzenlenmiş olan tanıtım toplantısında verilmemiş belli başlı ayrıntıları da basın mensupları ile paylaştı.

“Avrupa Ülkelerinde Elektrikli Otomobiller Yok, Mücadale Edebileceğiz”

Dünyadaki otomobil pazarının ciddi bölümünü elinde tutan Avrupa’lı şirketlere işaret eden Karakaş, bu firmaların elektrikli bir otomobilleri olmadığından ötürü TOGG olarak global pazarda rekabet edebileceklerini söyledi. 

5 Modelden Biri Hafif Ticariye Çevrilebilir

Piyasadan alınan geri dönüşler doğrultusunda hafif ticari bir araca da ihtiyacın doğabileceğini işaret eden Karakaş, C-MPV modelinin hafif ticari araca dönüştürülebileceğinin de sinyallerini verdi.

“Diğer Araçlarla Rekabet Edebilecek”

Hiç şüphe yok ki tüm Türkiye’nin merak ettiği ana konu yerli otomobil fiyatı. Araca dair fiyat vermenin doğru olmadığını ancak içten yanmalı motorlu araçlar ile rekabbette bir sorun yaşanmayacağına dair açıklamalarda bulunan Karakaş’ın ifadelerine bakılırsa kıyaslanan araçların 250 bin ila 300 bin TL arasında değiştiği göze çarpıyor. 2022 yılında piyasaya çıkacak aracın fiyatının şuan belli olması kelimenin tam anlamı ile imkansız gibi gözüküyor.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu