Yeni IMEI Kayıt Ücretleri ve Zam Oranı

Yeni IMEI Kayıt Ücretleri ve Zam Oranı

Yeniden değerlendirme oranı kapsamında olan vergiler, vergi usul kanunu kapsamında yeniden değerlendiriliyor. Yeniden değerlendirmeler sonucunda yeni vergi oranları belirleniyor. Bu sene TÜİK tarafından belirlenen üretici fiyat endeksine göre yeniden değerlendirme oranı ise %22.8 olarak açıklandı.

Açıklanan yeni oranlar sonrasında belli başlı ücretlere zam geleceği açıklandı. Zam gelecek olan kalemlerden birisi de IMEI kayıt ücretleri oldu. Daha önce Temmuz ayının sonunda zam yapılan ücretler, bir kez daha zamla gündeme geldi.

IMEI Kayıt Ücretleri Nasıl Değişecek?

Yeniden değerlendirme oranının %22,58 olmasıyla beraber fiyatların da bu oranda değiştiği açıklandı. Bu noktada IMEI kayıt ücretleri %22.58 oranında artış gösterecek. Şu an için 1500 TL olan kayıt ücretlerinin bu zammın sonrasında 1838 TL olduğunu görmek mümkün olacak. Kayıt ücretlerine toplamda 338 TL gibi bir ek zam gelecek.

IMEI Kayıt Ücretleri

Kayıt ücretlerinin 1838 TL olması, 1 yıl içerisinde ücretin 618 TL’den 1838 TL rakamına kadar çıkmasına neden oldu. Değişen ücretlerin hemen uygulamaya konulmayacağı da yine açıklamalarda yer alan kısım oldu.

Değişen fiyatların 2020 yılında geçerli olacağı açıklandı. 2020 yılından sonra IMEI kayıt ücretlerinde herhangi bir değişiklik olup olmayacağı ise net değil. Muhtemelen zamların yıllık olarak geldiğini görmek mümkün olacak.   

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.