Yandex Alisa Türkçe Dil Desteği Aldı

Yandex Alisa Türkçe Dil Desteği Aldı

Akıllı asistan yarışına farklı bir yönden yaklaşan Yandex, bu yarışta öne geçmek adına önemli adımlar atıyor. Firmanın sanal asistanını kullandığı alan, Google ile yarıştığı alan olarak bilinen navigasyon uygulaması. Yandex Alisa adı verilen sanal asistanın kullanıldığı navigasyon uygulaması, bir nevi sesli navigasyon asistanı olarak da değerlendirilebilir.

En yakın adresler hakkında detaylı bilgileri alabileceğiniz, bunun yanında yol tariflerini sorabileceğiniz sanal asistanın yeniden gündeme gelmesinin nedeni ise dil desteği. Öyle ki Yandex bu konuda biraz daha sıkı bir çalışma içerisinde.

Teknoloji devi, belli aralıklarla sanal asistanlarına yeni dil destekleri ekliyor. Son olarak Türkçe dil desteği açıklanan sanal asistan, artık ülkemizde de aktif bir şekilde kullanılabilecek.

Yandex Alisa Dil Desteği Aldı

Derin sinir ağları sistemine sahip olan sanal asistanın dil desteğini de aldığını görmek mümkün oldu. Sanal asistanın kullanılması için yapılması gereken ise navigasyon uygulamasına girmek ve uygulamanın içerisinde Alisa diyerek seslenmek olacak.

Yandex Alisa

Bunun hemen sonrasında sanal asistan devreye girecek. Asistanın devreye girmesinin ardından isterseniz yol tariflerini sorabiliyor isterseniz de trafik durumu gibi bilgiler hakkında detaylı bilgiler alabiliyorsunuz.

Navigasyon uygulamalarının dışında hava durumu gibi konularda da bilgiler verebilen sanal asistanın, uygulama dışında çok bir yeteneği olmadığını da söylemek yanlış olmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.