Yabancı para kurunda düşüşler ile birlikte uygun kredi veren bankalar!

Yabancı para kurunda düşüşler ile birlikte uygun kredi veren bankalar!

Dolar kurunda yaşanan düşüş ile birlikte bankalar müşterileri için sunmuş olduğu kredi hizmetinde faiz oranlarında düşüş sağladı. Bu süreçte uygun faizli kredi veren bankalar kendi faiz oranlarını dönemlik zamanlarda kendileri belirlemektedirler.

Dolar kurunda yaşanan düşüş ile birlikte bankalar müşterileri için sunmuş olduğu kredi hizmetinde faiz oranlarında düşüş sağladı. Bu süreçte uygun faizli kredi veren bankalar  kendi faiz oranlarını dönemlik zamanlarda kendileri belirlemektedirler. Bankalar ihtiyaç, konut, taşıt kredileri için farklı faiz oranları uyguluyorlar.

Özellikle kamu bankalarımız olan Halkbank, Ziraat Bank ve Vakıfbank faiz oranları vatandaşın dikkatini çekmekte ve tercihlerini bu bankalardan yana kullanıyorlar son süreçte yaşanan dolar kurunda meydana gelen yüzde 18'lik düşüşün ardından kredi faiz oranlarında indirim yaşanmaya başlandı. Merkez Bankası'nın almış olduğu faiz yükselttim kararı ile birlikte, faizler yükselmişti ancak doların düşüşü ile birlikte bankaların faiz oranlarında da düşüşler yaşanmaya başlandı. Her banka kendi faiz oranını kendisi belirlemektedir.

screenshot-13-002.jpg

Özellikle salgın döneminin gelmesiyle birlikte birçok vatandaş, kredi paketlerini kullanma yönüne gitti ve kendileri için uygun kredi fırsatların aramaktadırlar. Ekonomik  olarak yeni duruma göre kredi faizleri belirlendi ve kredi kampanyaları oluşturuldu. Yararlanabileceğiniz uygun kredi imkanları ihtiyaç kredisi genel olarak bankaların faiz oranlarına baktığımız zaman, Qnb Finansbank 1.39 seviyelerinde kredi vermektedir. Şekerbank 1.49 oranındadır. Kamu  bankalarının faiz oranları ise 1.52 seviyesindedir. Konut kredisi ev almak isteyen kişiler için sunulan bu kredide faiz oranları 1.50’lerin üzerine çıkmıştır.

Şuan kamu bankalarında 1.34 seyrinde devam ediyor. Ayrıca ING Bank ve Akbank ise 1.35 seviyesinde kredi vermektedir. Taşıt kredisi faiz yükselttim kararı ile birlikte konut kredilerinde olduğu gibi taşıt kredilerinde de faiz oranları yükselmişti. 1.50 lerin üzerine çıkmıştı ancak yapılan yeni düzenleme ile faiz oranları 1.40’ kara  doğru düşüş yaşadı. Yapı Kredi Bankası taşıt kredisi için 1.43 faiz oranı sunarken, Akbank 1.45 seviyelerinde faiz sunmaktadır. Kamu bankalarının faiz oranı ise 1.64 tür. Bankalar  ve faiz oranları;

 Ziraat Bankası, tüketici ve taşıt kredisi için 1.64 seviyesinde faiz sunmaktadır. Konut kredisi için ise 1.47 seviyesinde faiz oranı bulunmaktadır.

Halk Bankası'nın konut kredisi 1.42 seviyelerinde, taşıt kredisi 1.58 seviyelerinde, ihtiyaç kredisi ise 1.60 seviyelerindedir.

 İş Bankası'nın konut kredisi 1.40 seyirlerinde, ihtiyaç destek kredisi 1.50 seviyelerinde, taşıt kredisini ise 1.55 seviyelerinde sunmaktadır.

Yapı Kredi ihtiyaç destek kredisi için 1.79 oranında faiz!

Yapı Kredi ihtiyaç destek kredisi için 1.79 oranında faiz sunuyor. Konut kredisi için 1.42, taşıt kredisi için 1.46 seviyesinde kredi sunmaktadır. İhtiyaç kredileri koronavirüs salgını itibariyle yoğun bir ilgi görmeye başlamaktadır. İhtiyaç kredilerinde sunulan uygun faiz oranları vatandaşın dikkatini çekmekte aynı zamanda bütçeleri için de uygun bir ihtiyaç kredisi olmaktadır. Pandemi sürecinde ihtiyaçları için kredi çekmek isteyen vatandaşlar genel olarak ihtiyaç destek kredisinden yararlanmaktadır. Bu durum sebebiyle kredilerde güncelleme gerçekleştirilmiştir.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.