Haberler

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 75 Tanıtıldı

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 75 tanıtımı yapıldı.

Akıllı telefonlarıyla teknoloji pazarında kendisini gösteren markalardan biri olan Xiaomi, bir yandan da yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor.
Markanın bu noktada tanıtımını gerçekleştirdiği ürünlerden birisi de yeni akıllı TV modelleri oldu.

Çin genelinde düzenlenen yeni bir etkinlikle karşımıza çıkan akıllı televizyonlar hem tasarımsal açıdan hem de teknik özellikler açısından başarılı modellerden biri oldu.

Özellikle tasarım açısından iddialı modellerden biri olan yeni serinin teknik özelliklerinden de söz edelim.

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 75 Özellikleri Nasıl?

Yeni akıllı televizyon modelinde full ekran tasarımı kullanılıyor. İnce çerçeveli bir ekranın kullanılması görüntü kısmında da daha iyi bir serinin elde edilmesini sağlamış durumda. %97 gibi oldukça iddialı bir ekran kasa oranına sahip olan televizyonun 75 inç olduğu da açıklandı. Ultra HD çözünürlüklü panelin 8K görüntü desteği de kalitesini öne çıkarmış durumda.

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 75

Ekran özellikleri bir yana, teknik özellikler kısmında da iddialı bir seri karşımıza çıkıyor. T972 işlemcilerinin kullanıldığı akıllı TV ürünlerinde 1.9 GHz saat hızı sunuluyor. 2 GB RAM desteği de bulunan televizyonun işletim sistemi ise PatchWall işletim sistemi olarak açıklanmış durumda.

Sanal asistan olarak XiaoAi desteğinin bulunduğu akıllı televizyonun 75 inçlik panelle beraber sunduğu fiyat ise 845 dolar olarak açıklandı. Eğer serinin biraz daha düşük özelliklere sahip olan 60 inçlik versiyonunu tercih
edecek olursanız, bu durumda da 280 dolar gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu