Vicdanınız Batsın! Böyle Zam Olur mu? 114 TL’de 600 TL’ye Çıktı!

Vicdanınız Batsın! Böyle Zam Olur mu? 114 TL’de 600 TL’ye Çıktı!

2021 yılına girdiğimiz şu günlerde her şeye zam gelmeye devam ediyor. Bazı şeylere gelen zamlar akıllara durgunluk verirken, yaşamın her zamankinden daha zorlu geçeceği ise bu zamlardan sonra daha net bir şekilde ortaya çıkıyor.

 

 

2021 yılına girdiğimiz şu günlerde her şeye zam gelmeye devam ediyor. Bazı şeylere gelen zamlar akıllara durgunluk verirken, yaşamın her zamankinden daha zorlu geçeceği ise bu zamlardan sonra daha net bir şekilde ortaya çıkıyor. Ekonomik açıdan oldukça zorlu ve yıpratıcı geçen 2020 yılının geride kalması ile birlikte 2021 yılında her şeyin daha zorlu olacağı ise daha yılın ilk günlerinden itibaren kendini belli etmeye başladı.

tahakkuk2.jpg

Her gün yeni zamlarla uyandığımız bu günlerde yeni zam ise yıllık ruhsat kullanımına geldi. Gelen zam o kadar yüksek oldu ki; adeta vicdansızlık olarak kabul edildi. 2020 yılında 114 TL olan yıllık ruhsat kullanımı yeni yılla birlikte 600 TL oldu.

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü yıllık kullanımına gelen zam için tepki gösteren bir denizci, yaşananları sosyal medyadan duyururken, yeni gelen zamma birçok kullanıcı da tepki gösterdi. Yaklaşık olarak yüzde 500 zam alan bu yıllık ruhsat kullanımı birçok kullanıcı tarafından vicdansızlık olarak görüldü.

12105228-728xauto.webp

Ünlü bir denizci tarafından sosyal medya paylaşımı ile duyurulan bu fahiş zam oranına tepkiler yükseldi. Bu zammın gelen tahakkuk mesajı ile ortaya çıktığını gösteren kanıtları paylaşan denizci gelen belgenin Seyir ve Haberleşme Dairesi Başkanlığı Telsiz İşletme Müdürlüğü tarafından gönderildiğini belirtti.

dfd.jpg

Yetkililerden buna zamma dair herhangi bir açıklama gelmezken neler yaşanacağı ise ilerleyen günler gösterecek. Paylaşım yapan ünlü denizci tepkisini gösterirken % 500’e yakın bir zammın vicdansızlık olduğunu söyledi. Ülkede her şeye zam geldiğini belirten kullanıcılar bu zammın ise bir rekor olduğunu belirttiler. Bu kadar zam ile insanların geçinmesinin zor olduğu fikrinde buluşan kullanıcılar tepkilerini gösterdiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.