​​​​​​​Uyanış Büyük Selçuklu'da İpler Geriliyor

​​​​​​​Uyanış Büyük Selçuklu'da İpler Geriliyor

TRT 1'in kaliteli yapımlarından olan Uyanış Büyük Selçuklu'da ipler gerildi, izleyenler büyük heyecanla yeni bölümün yayınlanacağı günü bekliyor. 18.Bölüm ise 25 Ocak Pazartesi günü kendi gününde, kendi saati ve kanalında izleyicileriyle buluşacak.

TRT 1'in kaliteli yapımlarından olan Uyanış Büyük Selçuklu'da ipler gerildi, izleyenler büyük heyecanla yeni bölümün yayınlanacağı günü bekliyor. 18.Bölüm ise 25 Ocak Pazartesi günü kendi gününde, kendi saati ve kanalında izleyicileriyle buluşacak. Heyecan dolu anların ve saklanan büyük sırların açıklanması oldukça gerilim dolu anlar yaşatacağa benziyor. 

Saklanan Büyük Sır Açığa Çıkacak Mı?  

Dengelerin bir hayli değiştiği dizide hem saray içi hem de saray dışı olaylar oldukça heyecanlı olmaya başladı. Saray dışında saklanan büyük sır Başulu hatunun saldırıya uğraması ve sonrasında Sencer'in annesinin ziyaret için Zübeyde hanımı gönderen Melikşah, gerçekleri Zübeyde Hanımdan mı öğrenecek?  Yoksa sır saklanmaya devam mı edilecek?  Merak konusudur.

Hasan Sabbah Kendini Ele Verdi

screenshot-10.jpg

Geçtiğimiz hafta yayınlanan 17.bölümde Hasan Sabbah kendisi için düzenlenen tuzağa kendi ayaklarıyla gitti. Arkasından çevrilen oyundan habersiz bu tuzağa düşen Hasan Sabbah gafil avlanarak Nizamülmülk'ün oyununa geldi.

Uyanış Büyük Selçuklu'nun son bölümünde ise Sencer'in annesi ve obasından birçok kişinin yolda olduğu kafile basıldı ve kafiledekiler kılıçtan geçirildi. Kafileden sadece Hasantaş ve Sencer'in annesi yaralı kurtuldu.

Düğün toyu olan mutlu günleri obanım acı günü oldu. Sencer'in annesinin öldü sanılması izleyenleri korkuya düşürse de yayınlanan 18.bölüm fragmanı ile Başulu Hatun'un hayatta olduğu öğrenildi. 

Reyting Fırtınası Devam Ediyor 

TRT 1'in seçkin dizilerinden olan Uyanış Büyük Selçuklu son bölüm ile yine reyting rekortmeni oldu. İzleyiciler yeni bölümde neler olacağını merak ediyor ve yayın günü olan pazartesini iple çekiyor. Sencer'in yaptıklarına karşılık Markus, ondan öcünü almak ve canını yakmak uğruna içinde annesinin de olduğu kafileye baskın yaptı.

Diğer yandan ise Hassan Sabbah'ın saray içerisindeki gerçek yüzü aşikâr oldu. Bunun üzerine kaçacak yer arayan Hassan Sabbah bölüm sonunda beklenmedik bir şekilde köşeye sıkışınca kendisini uçurumdan attı.

Gelecek bölümde Hassan Sabbah diziye veda edecek mi?  Ölümü bu şekilde mi olacak?  Hepsi merak konusudur. Tüm bunların beraberinde Nizamülmülk'ün akılcı oyunu ile Hassan Sabbah'ın yakalanması, hain planlarına son verilmesi izleyicilerin yüzünü güldürmeyi başardı. 

Dizi De Şok Gelişmeler

Geçtiğimiz hafta yayınlanmış olan bölümde Hasan Sabbah kendisi ile alakalı  düzenlenen tuzağa kendi ayaklarıyla gitmiş oldu. Arkasından çevrilen dolaplardan habersiz bir şekilde bu tuzağa düşen Hasan Sabbah gafil avlanarak Nizamülmülk'ün uyguladığı büyük oyununa geldi.

Uyanış Büyük Selçuklu'nun yayınlanmış olan son bölümünde ise Sencer'in annesi ve aynı zamanda obasından birçok kişinin yolda bulunduğu kafile basıldı ve bununla birlikte kafiledekiler kılıçtan geçirildi. Kafileden sadece hayatta kalan Hasantaş ve Sencer'in annesi yaralı kurtuldu.

Düğün toyu olan mutlu günleri obanım acı günü oldu. Sencer'in annesinin öldü sanılması izleyenleri korkuya düşürse de yayınlanan 18.bölüm fragmanı ile Başolü Hatun'un hayatta olduğu öğrenildi. 

 

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.