Uber Yeni Bir Derecelendirmeye Geçiyor

Uber Yeni Bir Derecelendirmeye Geçiyor

Ülkemizde kullanımı tartışmalara neden olan Uber, son yıllarda en büyük gelişmeyi gösteren servislerden biri olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Sürekli gündeme gelen servisin şu sıralar yine gündemde olduğunu da ekleyelim.

Bunun nedeni ise Uber için gelecek olan güncelleme. Derecelendirme sisteminde bir değişiklik sunulmasını sağlayacak olan yeni güncellemeler, yolcuların biraz daha iyi bir hizmet almasını sağlayacak.

Uber Derecelendirme Sisteminde Değişiklik

Sistemde zaten bir yorumlama bölümü bulunuyor. Hem sürücüler hem de yolcular yorumla yapabiliyor. Sürücüler arasında en iyi hizmeti verenlerin seçilmesini sağlayan sistemin biraz daha geliştirildiğini görmek mümkün olacak.

Artık sürücüler için verilen yorumların önemi oldukça fazla. Sürücüler için yapılan yorumlamalar, doğrudan sürücülerin uzaklaştırılmasına bile neden olabilecek. Bunun için kontrollerin biraz daha yolculara bırakılacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Uber

Sürücülerin olumsuz olarak puanlanması durumunda, doğrudan yolcu alımlarının engellenmesi durumu söz konusu olacak. Derecelendirmelerde olumsuz yorumlar alan sürücüler, belli bir süre için ya da süresiz olarak uzaklaştırma alabilecek.

Sürücü değerlendirmelerinin daha da detaylandırılacağı yeni güncellemelerin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise çok fazla bir bilgi söz konusu değil.

Güncellemelerin yayınlanmasının ardından detayları daha net bir şekilde görmemiz mümkün olacak. Şimdilik bu konuda paylaşabileceğimiz bilgiler sınırlı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.