Uber Bir Ülkede Daha Yasaklandı

Uber Bir Ülkede Daha Yasaklandı

VIP taşıma hizmetleri olarak bilinen Uber, son günlerde alehinde alınan kararlarla gündemde. Ülkemizde de taşımacılık kurallarına uymadığı gerekçesiyle kullanımı yasaklanan servisin, bu kez benzeri bir kararla İngiltere’de gündeme geldiği ortaya çıktı.

İngiltere’nin Londra şehrinde yerel yönetim organı olan ve ulaşımdan sorunlu olduğu bilinen Transport for London tarafından alınan kararla beraber Uber’in yeniden lisans almasının zor olduğu açıklandı.

Uber Lisans Alamayacak

Taşımacılık kuralları gereğince faaliyetlerinde bir dizi düzenleme yapması ve buna göre lisanslarını yenilemesi gerektiği belirtilen servisin, şu sıralar olumlu bir değişiklik içerisinde olduğu belirtildi. Fakat bu değişikliğin genel olarak lisanslar için yeterli olmadığı da açıklandı.

Lisansların yenilenmesi için başvuruların yapılması sonrasında Uber faaliyetlerine onay çıkmayacak gibi gözüküyor. Şu an ki şartlarda da lisans almasının mümkün olmadığı belirtilen servisin 2017 yılında da benzer bir şekilde lisanlarını kaybettiği açıklanmışı.

Uber

15 aylık olarak alınan uzatma süresinin sonucunda da istenen denetlemelerin tamamlanamadığı açıklandı. Her ne kadar Uber kanadından gelen açıklamalar aksini gösteriyor olsa da TFL’nin aldığı kararla beraber firmanın yeniden lisans alması mümkün olmayacak.

Konuyla alakalı olarak temyiz sürecini de başlattığı açıklanan Uber’in, bu süreçten de başarısızlıkla ayrılması durumunda İngiltere’de faaliyetlerini durdurması gerekecek. Lisansların alınamamasının önündeki en büyük engelin ise çalışan sürücülerin denetimlerinin yetersiz olması gösteriliyor. Temyiz kararının nasıl olacağı ise merak konusu.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.