Twitter Konum Özelliği için Yeni Bir Karar Aldı

Twitter Konum Özelliği için Yeni Bir Karar Aldı

Facebook ve Instagram gibi dev uygulamaların ataklarına cevap veremeyerek, sosyal medya alanında biraz geri plana düşen Twitter, kullanım bazlı değişiklikler yaparak kullanıcılarını geri kazanmaya çalışıyor. Sosyal medya devinin bu kez konum ekleme sisteminde bir değişikliğe gideceği açıklandı.

Doğrudan Twitter yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında duyurulan yeni sistem, uygulamanın kendi kamera arayüzü kullanımını arttırmaya yönelik bir adım olarak gösterilebilir. Yapılan açıklamaya ve konu hakkında detaylara bakalım.

Twitter Konum Etiketleme Sistemi Değişiyor

Burada dikkat çekilen nokta, konum etiketleme sistemi. Mevcut sistemde kullanılan konum etiketleme özelliğinin kaldırıldığı açıklandı. Fakat tamamen konum etiketleme sisteminin bittiğini de söylemek yanlış olur. Böyle bir durum da söz konusu değil.

Bundan sonraki süreçte konum etiketlemesi yapabilmek için kullanıcıların uygulamanın kendi arayüzünü kullanması gerekiyor. Fotoğraf ya da mesaj içerisinde yer alan görseller için, uygulamanın kendi kamera arayüzünü kullanmanız durumunda konum etiketleme sisteminden faydalanabileceksiniz.

Twitter

Fakat bunun dışında konum etiketlemesinin yapılması mümkün olmayacak. Yine kamera uygulamasında kullanılacak olan konum ekleme özelliğinin kontrollerinin de kullanıcılara bırakıldığını ekleyelim. Ayarlar üzerinden yapacağını düzenlemeyle beraber yine konum ekleme özelliğini kapatıp açmak mümkün olacak.

Gizlilik ve güvenlik menüsü altından tüm bu düzenlemeleri gerçekleştirebileceksiniz. Bu kısımda herhangi bir değişiklik olmayacak. Twitter kamerasının kullanımına bağlanan konum ekleme özelliğinin sistemsel ya da işleyiş olarak ise herhangi bir farkının olmayacağını ekleyelim.

Konum paylaşım özelliğinin bu şekilde radikal bir kararla değiştirilmesinin, uygulamanın kullanım oranlarına nasıl etki edeceği de farklı bir merak konusu. Bu şekilde uygulamanın kendi kamera arayüzünün kullanım oranlarının artış göstermesi bekleniyor.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.