TÜİK’in Verileri Hesaplamasına ‘’Fotoğraf’’ Yanıtı! Sosyal Medya’da Gündem Oldu!

TÜİK’in Verileri Hesaplamasına ‘’Fotoğraf’’ Yanıtı! Sosyal Medya’da Gündem Oldu!

Türkiye İstatistik Kurumu olan TÜİK ekonomik hakkında verileri tartışılmaya devam ediyor. Sosyal medyada TÜİK verileri ile ilgili bomba bir espri geldi. Gazeteci Hasan Erşan, Önemli oyuncularından Ali Şen’in bir filmin alıntılayarak, ‘’TÜİK’’ yazdı.

 

Türkiye İstatistik Kurumu olan TÜİK ekonomik hakkında verileri tartışılmaya devam ediyor. Sosyal medyada TÜİK verileri ile ilgili bomba bir espri geldi. Gazeteci Hasan Erşan, Türkiye’nin önemli oyuncularından Ali Şen’in bir filmin alıntılayarak, ‘’TÜİK’’ yazdı.

 

Türkiye’de korona virüs salgınıyla birlikte ekonomik krizin artmasından sonra Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamalara tartışmalara sebep oldu. Türkiye ekonomisi, TÜİK verilerine göre​​​​​​​ %6,7 büyüme kaydetti.

Salgın Olmasına Rağmen Artış Gösterdi

Paylaşılan bilgiye göre GSYH tahmini zincirlenmiş hacim endeksi olarak bu yılın üçüncü çeyreğinde artış gösterdi. Korona virüs salgının getirdiği ekonomik sorunların olmasına rağmen artış gösterdiği TÜİK verilerinde paylaşıldı.

1573922584557-3.jpg​​​​​​​

Üretim yönetimine göre cari fiyatlarla GSYH tahmini, 2021’in üçüncü 3 aylık döneminde 22,6 artarak, 1 trilyon 419 Milyar 483 milyon lira olarak gerçekleşti. GSYH’yi oluşturan faaliyetlerin incelenmesi durumunda bu yılın üçüncü çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine nazaran zincirlenmiş hacim endeksi olarak finans ve sigorta faaliyetleri 41,1 hizmet faaliyetleri ise %6, gayrimenkul faaliyetleri %2,8 artış gösterdi.​​​​​​​

İşsizlik Verileri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun paylaştığı bilgilere göre Türkiye’de işsizlik oranı, Ekim 2020’de 2019’un aynı anda 0,7 puan azaldı ve %12,7 oldu. Söz konusu döneme bakıldığında işsiz sayısı 391 bin kişi azadı ve 4 milyon 5 bin kişiye geriledi.

Sosyal Medyadan Espri!

TÜİK’in paylaştığı veriler tartışılmanın sebebi oldu. Sosyal medyada da konu ile ilgili olarak birçok espri yapıldı. O espirilerden birisi de gazeteci Hasan Erşan’dan geldi. Hasan Erşan, Twitter hesabı üzerinden suta oyuncu Ali Şen’in bakkaldaki tartı işlemi yaparken ki görseli alıntıladı. Sonrasında ise ‘’TÜİK’’ yazdı.

tuik-002.jpg​​​​​​​

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.