Haberler
Trend

TOGG, Yerli Otomobil Fiyatı için Açıklama Yaptı

TOGG , yerli otomobil için fiyat açıklamalarını doğrulamadı. Fiyat için nasıl bir bilgi verildi? İşte resmi açıklama.

Türkiye’nin yerli otomobili projesi dolu dizgin yolunda. Kararlı adımlarla yola devam ediliyor. Üretim fabrikası için ilk çivinin çakılması, sürecin daha da hızlanmasını sağladı. Hedef 2022 yılında yeni araçların satışa çıkması. İlk çivinin çakılmasıyla beraber hedefe biraz daha yaklaşıldı ama şöyle de bir durum var ki yerli otomobiller için asılsız iddialarda ortaya çıkıyor.

Son iddialara göre araçların fiyatlarının sızdırıldığı söylenmişti. Başlangıç fiyatının sadece 170-180 TL olacağı ve en yüksek paketin ise 250 bin ile 260 bin TL arasında olacağı iddia edilmişti.

TOGG Açıklaması Geldi

Fiyatlar konusunda ortaya atılan bu iddialar çok olumlu karşılandı çünkü otomobil piyasasının son durumu düşünüldüğü zaman bu fiyatlar elektrikli bir araç için çok iyi rakamlardı. Fakat TOGG tarafından yeni araçların fiyatı için bir açıklama geldi.

togg-2.jpg

Yetkililerin doğrudan resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptıkları açıklamada, yeni aracın fiyatının açıklanmadığı söylendi. Fiyatın açıklanmadığı söylendiği gibi şu an bir tahmin yapmanın mümkün olmadığı da belirtildi. En yakın tahmin için öyle 1-2 ay beklemek yeterli olmayacak.

En yakın tahmin için 2022 yılını beklemek lazım. Araçlar satışa hazır olmadığı sürece fiyatlar konusunda herhangi bir bilgi verilmeyecek. Bu açıklamadan anladığımız tam olarak böyle.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu