Tinder Türkiye Kullanıcı Sayısı Ortaya Çıktı

Tinder Türkiye Kullanıcı Sayısı Ortaya Çıktı

Popüler çöpçatanlık uygulamalarından biri olan hatta belki de ilk sırada yer alan Tinder için ilginç bir araştırma yapıldı. Ülkemizde uygulamanın ne kadar kullanıldığını göstermek üzerine yapılan çalışma sonrasında ilginç veriler elde edildi. Geimus Türkiye tarafından yapılan değerlendirme sonrasında açıklanan rakamlar Tinder Türkiye kullanıcı sayısını da ortaya çıkarmış oldu.

Tinder Türkiye Kullanıcı Sayısı Oldukça Yüksek

Yapılan açıklamaya göre servisin kullanıcı sayısı 1 milyon 78 bin. Ülkemizde 1 milyon 78 bin kişi tarafından kullanılması, her 80 kişiden birinin bu uygulamayı kullandığını gösteriyor. Tinder Türkiye için açıklanan kullanıcı sayıları sizi şaşırttıysa daha bitmedi.

Açıklanan rakamlarda paylaşılan oranlar da çok dikkat çekici. Öyle ki servisi kullananlar arasında kadın erkek olarak bir ayırım yapıldığı zaman, sistemin erkeklerin ele geçirdiği görülüyor.

Erkek kullanıcıların sayısının 800 bin olduğu yine araştırmada dikkat çekmekte. Bu da demek oluyor ki uygulamayı kullananların %80’i erkek. Üstelik kullanım oranlarına bakıldığı zaman da erkeklerin uygulamada 2 katı daha fazla süre geçirdiği görülüyor.

Kadın kullanıcı sayısı hem çok daha düşük hem de kadınların uygulamaya gösterdikleri ilgi daha az. Araştırmanın sonuçları şaşırtıcı. Dünya genelinde 100 milyon kullanıcı rakamını geçen uygulamanın ülkemizde de aktif bir şekilde kullanıldığını söylemek yanlış olmaz.    

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.