Temmuz Ayı Emekli Maaşları Belli Oldu!

Milyonlarca emekli vatandaş temmuz ayında yapılacak zammın miktarını merak ediyor. Emekli vatandaşların maaşlarına ocak ce temmuz ayında zam yapılmaktadır. Zam miktarını enflasyon rakamları belirlemektedir. Şimdiye kadar 4 enflasyon bilgisi netleşti. Bekl

Milyonlarca emekli vatandaş temmuz ayında yapılacak zammın miktarını merak ediyor. Emekli vatandaşların maaşlarına ocak ce temmuz ayında zam yapılmaktadır. Zam miktarını enflasyon rakamları belirlemektedir. Şimdiye kadar 4 enflasyon bilgisi netleşti. Beklenti anketinde zam oranı 7.66 dır. SSK ve Bağkur emeklilerinin temmuz ayı zamlı maaşı ne kadar? Emekler ne kadar maaş alacak?

screenshot-26.jpg

Milyonlarca emekli vatandaş emekli maaşlarında ne kadar artış olacağını merak etmektedir. Emekli vatandaşlar ocak ve temmuz ayında zamlı maaş almaktadır. Enflasyon bu zam miktarında etkili olmaktadır. Açıklanan ocak -nisan arası enflasyon oranı 5.45 olurken, emekli vatandaşlar için 2 aylık kritik veri kaldı. Beklenti anketinden çıkan sonuç 7.66 ‘dır. 4 aylık enflasyon sonucu 5.45 olurken en düşük emekli maaşı 2 bin 155 lira olacağını düşünülüyor.

Emekli vatandaşlar Ramazan Bayramı ikramiyelerini zamlı bir şekilde aldı. Şimdi de temmuz ayı zamlı ikramiye miktarı merak edilmektedir. Enflasyon oranı zam miktarına etkili olacağı için son veriler merakla beklenmektedir.

Emekli Maaşı

screenshot-27.jpg

Temmuz ayında SSK ve BAĞKUR dan emekli olan vatandaşlara 6 aylık enflasyon zam oranı uygulanacak.

Bu zammın 4 aylık verisi netleşti. 4 aylık enflasyon rakamı 5.45 olarak kesinleşti. Geriye 2 aylık bir veri kaldı.

Düşünülen rakam gerçek olursa emekli zam oranı yüzde 7.66 olacak

Bu tahmin doğru olursa, ilk altı aylık enflasyon emekli zam oranı yüzde 7.66 olacak.

Emekli maaşlarında ne gibi bir değişiklik olacak

Hem gerçekleşen enflasyon rakamına hem de beklenti anketine göre tahmini yeni maaşlar hesaplandı. 4 aylık enflasyon oranına göre en düşük emekli maaşı 2 bin 155 liraya ulaşacak.

2000 senesinden evvel emekli olan vatandaş en düşük maaş 2 bin 551 lira alacak.

Beklenti anketinden çıkan 7.66 ‘lık orana göre en düşük emekli maaşı 2 bin 201 , Bağkur tarım emeklilerine 1789, 2000 senesinden önce emekli olan vatandaşlar için maaş 2 bin 505 lira olacaktır.

Emekli vatandaşlar için kritik zaman 5 Temmuz

Emekli vatandaşlar kesin rakamı 5 Temmuz tarihinden öğrenecektir. Ve aynı ay içerisinde zamlı maaşlarını alacaktır.