Steam Sunucuları Neden Çöktü?

Steam Sunucuları Neden Çöktü?

Dünyanın en popüler dijital oyun servisi olarak gösterebileceğimiz Steam, şu sıralar bambaşka bir konu ile gündemde. Servisin gündeme gelmesinin nedeni bir süredir yaşanan çökme sorunları. İlk olarak geçtiğimiz hafta içerisinde gündeme gelen çökme sorununda, birçok kullanıcı uygulamaya erişememiş ve sunucuların girişe kapalı olduğu görülmüştü.

Sorunun neden kaynaklandığı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Valve tarafından da konuya ilişkin herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Yaşanan sunucu sorununun birkaç saat sonrasında, sunucuların yeniden kullanıma açıldığı ve sorunun giderildiği açıklandı. Sadece birkaç saat içerisinde düzelen sorun pek önemsenmemişti. Fakat geçen hafta yaşanan çökme sorununun hemen sonrasında bu gece bir kez daha aynı problem gündeme geldi. Yine sunucular kapalı konuma geçti.

Steam Sunucularına Erişim Kesildi

Başta ABD bölgesinde olmak üzere, sunuculara erişimin bir kez daha kesildiği oraya çıktı. Geçen hafta yaşanan çökme sorununun hemen ardından yine bir çökme sorunuyla karşı karşıya kalmış olduk.

Genel olarak ABD ve Kanada bölgelerinde yer alan oyuncuların sorunlar yaşadığı belirtilse de söz konusu sorunun ülkemizde de yaşandığını belirtelim. Saat 21:00 sıralarında yaşanan sunucu sorunu nedeniyle Steam erişimi kapalı hale geldi. Hesaplarına girmek isteyen kullanıcıların zaman aşımı mesajlarıyla karşı karşıya kaldıklarını da belirtelim.

Sadece uygulamada değil, bunun yanında web sitesi üzerinden girişlerde de sorunlar yaşandığı yönünde bilgiler var. Sorunun neden kaynaklandığı ve ne kadar çözülebildiği konusunda ise bir açıklama yapılmadığını söylemek yanlış olmaz. Sorunun çözülüp çözülmediği bilinmiyor ancak yavaş yavaş kullanıcılarda hesaplarına girebilmeye başladı.

1 hafta içerisinde iki kere yaşanan çökme sorununun nedeni ise en çok merak edilen kısım. Valve bu konuda bir açıklama yapmadığı gibi yakın bir zamanda da açıklama yapacak gibi durmuyor. Firmanın geçen sefer yaşanan çökme sorununa ilişkin bir açıklama yapmaması en büyük işaret. Steam için herhangi bir açıklama gelirse ya da çökme sorununun nedeni belli olursa, sitemizden gelişmeleri aktaracağız.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.