SGK'dan Teknisyen İş İlanı! KPSS Puanı ile Mülakatsız Alım Yapılacak! Başvuru Şartları Neler?

SGK'dan Teknisyen İş İlanı! KPSS Puanı ile Mülakatsız Alım Yapılacak! Başvuru Şartları Neler?

SGK'nın duyurduğu teknisyen ilanında KPSS puanı ile alımların yapılacak olması ve mülakat şartının olmaması göze çarptı. İlgili bölümlerden mezun olan KPSS adaylarının SGK resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabileceği belirtildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun iş alımı yapacağını öğrenen KPSS sınavı adayları başvuru şartlarını araştırmaya başladı. KPSS Ön Lisansta alacağınız puanın etkili olacağı bu iş alımında 30 kişinin alınacağı belirtildi. Özellikle işe ihtiyacın olduğu bu zamanda SGK'nın ilanı pek çok insana ilaç gibi gelecek. Memur olma yolunda adım atmak isteyenlerin devletin resmi kurumlarında alımlar yapacağını açıkladığında yoğun ilgi gösterdiği biliniyor. Bu iş ilanı da tıpkı diğerleri gibi büyük ilgiyle karşılandı.

KPSS Puanı ile Alım Yapılacak!

KPSS puanınızın etkili olduğunu belirtmiştik. Pek çok kişinin kafasında şu soru canlanıyor: "Mülakatlar olacak mı?" İş alımları için herhangi bir mülakatın olmayacağı belirlendi. Bu sebeple SGK'nın yapacağı alımlara pek çok insanın başvuruda bulunacağı tahmin ediliyor. KPSS puanı ve çeşitli şartların etkili olacağı bu ilanda hangi meslek grupları için alımlar yapılacak?

SGK İş Alımında Mülakat Yapılmayacak

Mülakat konusunun resmiyete kavuşmasının hemen ardından internet üzerinden SGK'nın sitesine girerek başvurular yapılmaya başlandı. Herhangi bir resmi kuruma gitmeden internet sitesi aracılığıyla rahatlıkla başvuru yapılabilecek. KPSS Ön Lisans bölümünden sınava girip bu sınavdan puan alanların başvurabileceğini belirtelim.

Vagon Teknisyeni Aranıyor

Vagon teknisyeni alımı için başvuruların yapılabileceği açıklandı. SGK'nın açıklamaları doğrultusunda ÖSYM'nin düzenlediği KPSS'ye girmiş olma şartını unutmayınız. Bunun haricinde bazı şartları da yerine getirmelisiniz.

SGK İş Başvurusu Şartları

SGK'nın yayınladığı iş ilanında bazı şartlar göze çarpıyor: 

  • TC. vatandaşı olmanı gerekiyor. Aksi durumda herhangi bir şekilde başvuruda bulunamazsınız.
  • Yaşını en az 18 olmalı. 18 yaşından küçüklerin başvuruda bulunma ihtimali yoktur. 
  • Herhangi bir kamu hakları mahrumiyeti yaşamamış olmalısınız. Güncel olarak böyle bir engelinizin olmadığını bilerek başvuruda bulununuz.
  • KPSS Ön Lisans bölümünden sınava girmeli ve elde ettiğiniz puan doğrultusunda başvuru yapabilirsiniz.
  • Ön Lisansı bitirdiğiniz bölüm kodunun aranan meslekle bağlantılı olması gerekiyor. Eğer ilişkisi bulunmayan bir bölüm üzerinden başvuruda bulunursanız değerlendirmeye alınmayacaksınız.

SGK Kaç Kişiyi İşe Alacak?

SGK'nın açıklamasına göre teknisyenin haricinde özel olarak vagon teknisyeni alınacağı vurgulandı. Büyükşehirlerde çalışmak üzere toplamda 30 kişinin işe alınacağı vurgulanırken, KPSS'ye girme şartı vurgulandı. Mülakatın olmadığı bir iş alımında insanların daha istekli başvuru yapacağı düşünülüyor. Genellikle KPSS'den yüksek puan alıp sonrasında mülakatta elenmeleri sebebiyle pek çok insanın mülakatsız sınavlara olan ilgisi her geçen gün artıyor. 

SGK'nın yapacağı alımlarda başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da merak ediliyor. Resmi internet sitesinden gerekli bilgilere ulaşabilir ve SGK'nın yapacağı alımlara ilişkin başvuru detaylarına ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.